Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-02-2017, 09:35   #33
WolfSet
 
WolfSet's Avatar
 
Reputacja: 613 WolfSet to imię znane każdemuWolfSet to imię znane każdemuWolfSet to imię znane każdemuWolfSet to imię znane każdemuWolfSet to imię znane każdemuWolfSet to imię znane każdemuWolfSet to imię znane każdemuWolfSet to imię znane każdemuWolfSet to imię znane każdemuWolfSet to imię znane każdemuWolfSet to imię znane każdemu
Z każdą kolejną informacją sprawa posągu stawała się coraz bardziej tajemnicza i mroczna. Dziwne wręcz rytualne morderstwa, podpalenia, bractwa okultystyczne. To wszystko sprawiało, że hrabia coraz bardziej zaczynał wierzyć w metafizyczne podłoże całej sprawy.
Kiedyś w jednym z miasteczek w ordynacji Zamoyskich doszło do samozapłonu pewnego proboszcza. Oczywiście okoliczna ludność szukała w całej sprawie udziału sił piekielnych . Zamoyski udał się na plebanie w której doszło do tajemniczego zdarzenia i faktycznie miejsce to bardzo przypominało mieszkanie "F1" w podlondyńskim Stoke Newington. Okopcony sufit i uszkodzone wysoką temperaturą elementy wyposażenia pokoju by się wprawdzie zgadały. Różnica polegała na tym, że po proboszczu zostały dwa mocno zwęglone kikuty stóp natomiast Henry Stanley jak by wyparował.
Dodatkowo jeszcze informacje które zdobyli jego przyjaciele. Maurycy wiedział, że wszystkim im grozi niebezpieczeństwo, ze strony Bractwa Bezoblicza. Hrabia nigdy wcześniej nie zetkną się z podobną nazwą, nie wątpił jednak, że są śmiertelnie niebezpieczni i że podobnie jak on i jego przyjaciele, chcą jak najszybciej zebrać wszystkie części przeklętego posągu. Wszystko wskazywało na to, że drogi szóstki przyjaciół i tajemniczych Oskórowanych Braci jeszcze się przetną.
Po zakończonym spotkaniu w domu sir George’a hrabia podziękował za gościnę i udał się do hotelu. Rano musiał przygotować się do wyjazdu.
 
WolfSet jest offline