Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-02-2017, 05:55   #19
czajos
 
czajos's Avatar
 
Reputacja: 601 czajos to imię znane każdemuczajos to imię znane każdemuczajos to imię znane każdemuczajos to imię znane każdemuczajos to imię znane każdemuczajos to imię znane każdemuczajos to imię znane każdemuczajos to imię znane każdemuczajos to imię znane każdemuczajos to imię znane każdemuczajos to imię znane każdemu
Całe towarzystwo zebrało się po raz kolejny w domu Cartera tym razem by obejrzeć niejako przeklęty model kolejki, sam George z resztą też pojawił się przy całym zajściu. Zawczasu jednak postanowił przygotować się do podróży w sławetnym Orient express. Pociąg startował regularnie ze stacji w Londynie więc i dostęp do biletów był tu całkowicie swobodny. Wypytawszy się reszty czy są zdecydowani na wyjazd z przyjemnością usłyszał, że nikt nie ma obiekcji i zadeklarował się iż załatwi i pokryje koszt biletów. Towarzystwo chciało protestować ale George nie dał im dojść do słowa, przecież to z jego decyzji której nie konsultował z żadnym z nich, odrzucone zostały pieniądze które Dziadek zostawił dla nich na wyjazd.

Carter zlecił także Pannie Huger, swej zaufanej księgowej załatwienie wszystkich niezbędnych dokumentów związanych z wyjazdem jego osoby, w tym także ku jej zaskoczeniu pozwoleń na przewóz broni. Strzelba myśliwska i Colt 1911, który to od kilku dni nieustannie przebywał w kaburze pod pachą milionera i niezbędny zapas amunicji, miały wybrać się w tę podróż razem z nim. Sam za to udał się do banku zawczasu telefonicznie informując pracowników placówki o swoim przybyciu, prawo nakazywało by każdą wypłatę o sumie przekraczającej 10000 funtów zgłosić zawczasu, a Carter miał w planie pobrać naprawdę poważną gotówkę.

Grupa znajomych postanowiła połączyć kolejkę do zasilania i choć George czuł związany ze startem maszyny niepokój, rozumowa część jego umysłu nie pozwoliła mu na odmowę, zresztą sam przed samym jej podłączeniem pragnął obejrzeć mechanizm.
 
__________________
Nowa sesja dark sci-fi w planach zapraszam do sondy
czajos jest offline