Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-03-2017, 13:54   #50
Alaron Elessedil
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Reputacja: 1 Alaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputację
J. Rowling, J. Tiffany, J. Thorne - Harry Potter i Przeklęte Dziecko


Szajs
11/12


Cytat:
Mamy pierwszą podwójną recenzję jednej książki. Zastanawiałem się czy książka jest rzeczywiście tak zła, jak opisuje ją woltron.

O Pani i Panie! Jest tragiczna! Co to w ogóle jest?
Ta pozycja może doskonale posłużyć jako argument na to, iż nie wszystko, co jest wydawane musi świadczyć o warsztacie pisarskim w jakimkolwiek ujęciu.

Niemal każda scena jest absurdalna na różne sposoby.
Scena z "Panią z Wózkiem" sprawiła, że nie miałem pojęcia czy mam się śmiać czy płakać z kretyńskiego pomysłu. Po co w ogóle oni tam to wrzucili? Po co? Zakończyłem książkę i wciąż tego nie wiem.
Rozmowy momentami są koszmarnie nienaturalne i infantylne. Z resztą niektóre zachowania również takie są. Nie mówiąc już o tym, że zbieżność imion była jedyną względem poprzedniej serii.

Sam koncept polegał na wtórnym wykorzystaniu wszystkiego, co już było. Oczywiście, można na tej podstawie uszyć bardzo fajną książkę, lecz połączenie i przedstawienie tego wszystkiego było wręcz tragiczne.
Manipulacja czasem było tak bardzo nieporadna, że aż boli. Autorzy wiedzą o efekcie motyla, który pojawia się pod inną nazwą na kartach tego... tworu, lecz zamierzają z niego korzystać ściśle wybiórczo i niekonsekwentnie.

Fabuła jest bardzo prosta, by nie rzec prostacka. Kilkukrotnie udało mi się przewidzieć dalszy bieg wydarzeń.

Jedyne dobre słowa, jakie mogę powiedzieć o tej pozycji to:
- czytało się szybko
- szybka akcja nie nudziła i nie pozwalała się oderwać (pomimo tragedii w całokształcie).

Książka, na szczęście, na jeden wieczór.
Pożyczona, nie kupiona i ten stan się nigdy nie zmieni.
 
__________________
Drogi Współgraczu, zawsze traktuję Ciebie i Twoją postać jako dwie odrębne osoby. Proszę o rewanż. Wszystko, co powstało w sesji, w niej również zostaje.
Nie jestem moją postacią i vice versa.

Ostatnio edytowane przez Alaron Elessedil : 18-03-2017 o 13:59.
Alaron Elessedil jest offline