Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-03-2017, 15:57   #85
Googolplex
 
Googolplex's Avatar
 
Reputacja: 1 Googolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputację
Duży offtop.

Cytat:
Napisał Komtur Zobacz post
Mały offtop.

Cytat:
Ostatnio japońce przesłali radiowo energię na 50 metrów zdolną zasilać czajnik...
Tesla przesyłał bezprzewodowo ogromne ilości energii elektrycznej już na początku dwudziestego wieku.
Nie chcę was tu martwić ale przesyłanie energii na odległość to żaden problem, problemem są straty energii podczas takiego transferu. Tego po prostu nie można uniknąć.
Cytat:
Napisał Leoncoeur Zobacz post
CP2020 tworzony był w 1990 roku, gdy twórcom nie śniło się o pewnych technologiach jakie mamy teraz, a ta technika idzie do przodu w takim tempie, że nie ma jak przewidzieć czym będzie za lat 10 albo 30.
No to lecimy z analizą twoich przewidywań

Cytat:
Napisał Leoncoeur Zobacz post
Druk 3D na poziomie atomowym?
W sumie już jest od ładnych paru lat, tyle że nie na skalę przemysłową.

Cytat:
Napisał Leoncoeur Zobacz post
Nanotechnika pozamedyczna?
Yup, też jest.

Cytat:
Napisał Leoncoeur Zobacz post
SI?
Tak, no dobrze nie prawdziwe AI ale jednak całkiem niezłe przybliżenie. Choćby Siri, niewiele się różni inteligencją od niektórych ludzi. Na prawdziwe AI przyjdzie nam jednak poczekać i trudno w ogóle mówić jak długo, może tydzień może dziesięć lat.

Cytat:
Napisał Leoncoeur Zobacz post
Inżynieria genetyczna na poziomie rozpracowania 90% genów człowieka i dowolnej manipulacji?
Hmmm chyba jesteś nieco do tyłu, w tej chwili manipulacja genami człowieka to bardziej kwestia moralna niż techniczny problem. A tu takie dwa linki które uważam za ciekawe i mały bonus
Link1
Link2
Bonus

Cytat:
Napisał Leoncoeur Zobacz post
Internet 2.0 sprzężony z VR?
Tylko po co? Wydaje mi się, że VR to była ślepa uliczka, raczej obstawiam dalszy rozwój AR.

Cytat:
Napisał Leoncoeur Zobacz post
Perowskity w segmencie pozyskiwania energii słonecznej i przesył energii radiowo + projekty farm słonecznych w kosmosie.
Tu problem z przekazywaniem energii się pojawia, niby można próbować laserem mikrofalowym ale w tej chwili nie jest to opłacalne.

Cytat:
Napisał Leoncoeur Zobacz post
Fuzje wodorowe?
Done, co prawda kontrolowana fuzja zużywa więcej energii niż można z niej pozyskać (przynajmniej narazie) ale jednak jest.

PS Dlaczego nie ma linków do każdego punktu? Ponieważ jestem leniwym szopem i wrzucałem tylko te które miałem pod ręką



E: Bezprzewodowe świetlówki w Polsce
[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=5PpszjaNF8s[/MEDIA]

 

Ostatnio edytowane przez Googolplex : 19-03-2017 o 14:31.
Googolplex jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem