Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-03-2017, 23:34   #8
Leoncoeur
 
Leoncoeur's Avatar
 
Reputacja: 1 Leoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputację
Cytat:
Nie ma to dla mnie zresztą większego sensu, bo w końcu jest to zabawa bardzo zależna od tego, w jakim stopniu się grający i prowadzący znają.
Nie zgadzam się, ma to sens.
Tak naprawdę to są precedensy konwentowe. Przecież brak opłat za bilet na konwent dla GM (jeżeli zadeklaruje się prowadzić jakieś sesje) lub zwrot kosztów biletu na podstawie potwierdzenia poprowadzonych sesji - to właściwie to samo.

Zupełnie nieznajomym ludziom Avitto.

Co to za różnica? Na konwencie można, a poza nim to bezsens?
Czemu np. twórcy przygód mogą wołać o pieniążek za danie GM scenariusza, a GM nie może już wołać od graczy za prowadzenie?

I to nawet ma potencjał.
Po 1. jak grupa płaci, to czas sesji będzie traktowała poważniej a nie , że będzie go marnować na żarcie chipsów i rozbijanie klimatu dowcipami, opowiadaniem sobie o przejściu poziomu gry komputerowej.
Po 2. płacenie GM oznacza, że kupuje się pewien standard. Prowadzący też robić sobie jaj nie będzie, poza tym jest pewność, że będzie ogarnięty i dobry w fachu. Poza tym może grupę wprowadzić w system jej nie znany.
W końcu zaś: często z wyborem GM to tak jak przy grze w piłkę na podwórku: "kto będzie stał na bramce". Często nikt nie chce, bo każdy by pograł.

@jojoc
W praktyce tego się jeszcze nie stosuje na taką skalę by były choćby jakiekolwiek zręby ram widełek cenowych. Jedno trzeba wziąć pod uwagę: dla MG to też będzie frajda z gry toteż cena usługi nie powinna byc przesadnie śrubowana. 50 PLN za sesję ja myślę jest naprawdę ok motywem, nie za dużo, nie za mało.


Co do wieczoru kawalerskiego - moja rada to wstrzymajcie rumaki. Pomysł zaje, nawet na pieprzną sesję w klimacie wieczoru "K". Ciekawy motyw wynajęcie dziewczyny jakiejś do odgrywania NPC Zamiast wyskakiwania z tortu czy lap-danców dla Pana Młodego XD
Zacznijcie jednak od podstaw. Wynajmijcie GM, zobaczcie czy jest dobry i czy jest chemia miedzy wami a nim, aby zaproponować wspólny wyjazd w góry. Bo wiesz, tu już nie będzie tylko kwestia "gramy parę godzin", ale wspólne spędzenie wyjazdu. Jak weźmiecie kogoś niesprawdzonego i się okaże, że osobowościowo zupełnie nie pasuje do Waszej grupy, to będzie gęsta atmosfera albo on się będzie nudził/czuł średnio.
Jak znajdziecie fajnego GM z którym będzie nić porozumienia, to taki event sesji na kawalerskim może i wam w ramach bonusu poprowadzi gratis, jedynie za opłacenie mu transportu, noclegu, wyżywienia, oraz faktu, że na dobrej imprezie przy okazji się pobawi.

Ja bym się skusił na poprowadzenie za cash nawet chętnie, bo fajnym motyw i wg mnie to zasługuje na rozpropagowanie aby zaczęło stawac się normą. Ale akurat na wolnym czasie to mi ostatnio nie zbywa.
 
__________________
"Soft kitty, warm kitty, little ball of fur...
Happy kitty, creepy kitty, pur, pur, pur."

"za (...) działanie na szkodę forum, trzęsienie ziemi, gradobicie i koklusz!"

Ostatnio edytowane przez Leoncoeur : 19-03-2017 o 23:47.
Leoncoeur jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem