Wątek: Ochrona
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-06-2007, 21:58   #5
Szarlej
 
Szarlej's Avatar
 
Reputacja: 1 Szarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputację
Dane powoli wczytywały się na laptopie. Szef wysoki i barczysty brunet, z cyberrękoma, usiadł w fotelu. Gdy Ruda spytała się o magazyn.
-Bierzcie, co chcecie, ma być tutaj za dwadzieścia cztery godziny. Może nawet wtedy coś z magazynu się zgubi.
Gdy Antoni spytał go o nagrodę szef zerwał się z fotela i w szybkich krokach doszedł do Purcella. Wycelował mu w głowę swoją archaiczną spluwę. Antoni widział tylko czarną dziurę oksydowanej lufy. Po chwili usłyszeliście odgłos pociągnięcia za spust. Na szczęście w komorze rewolweru nie było naboi.
-Śmieciu dzięki mnie masz pracę, macie ten sprzęt. Pozwalam wam coś wziąć z magazynu a Ty się mnie pytasz ile Ci zapłacę. A i jak te frajer Mick raczy się zjawić to ma mi się na oczy nie pokazywać bez mojej żony.
Mick jest waszym kumplem z drużyny i kierowcą.
W czasie, gdy szef ochrzaniał Antoniego na sprzęcie Rudej wczytała się płyta. Była tam mapa pokazująca drogi między Nowym Jorkiem a Night City z możliwością przybliżenia. Poza miastami była zaznaczona stacja benzynowa, po najechaniu na nią myszą wyświetlał się podpis. "Miejsce porwania Sary". Po za mapą był nagrany obraz z kamer stacji benzynowej i nagranie telefonicznej.
Najpierw włączyliście nagranie. Widzicie jak pod stacje zajeżdża najnowsze niebieskie porsche i wysiada ktoś od strony kierowcy. Poznajecie Stevena. Steven podłącza porsche i tankuje CHOOCH2. Poza nimi na stacji jest tylko jakiś punk, który tankuje swój motor. Nagle podjeżdża czarna ciężarówka Volkswagena. Wyskakuj z niej czterech zamaskowanych ludzi, jeden z nich ma prawą cyberrękę. Steven wyjmuje spod rozpiętej kurtki Militecha 10 z tłumikiem. Czterech porywaczy strzela w niego ze swoich Pistoletów. Steven zdążył postrzelić jednego z napastników w rękę, po czym pada. Z porsche wypada nieznany wam człowiek i zabija celnym strzałem jednego z agresorów. Za ciężarówki pada strzał i ochroniarz pada. Ostatni z ochroniarzy ginie od kuli. Za samochodu wychodzi człowiek z M14. Napastnicy chowają ciało swojego kumpla a jedne z nich wchodzi do pojazdu i obezwładnia tasserem szamoczącą się Sarę. Przenoszą ja do ciężarówki i odjeżdżają. Teraz za budynku wychodzi przerażony punk i ucieka swoim motorem. Nagranie się kończy.
Otwieracie rozmowę telefoniczną.
-Sara została porwana, innych zabili mnie ciężko ranili.-Poznajecie Steva, widać przeżył.
-Zaraz padnie mi bateria, napastników było sześciu, porwali ją...
Słyszycie odgłos zerwanego połączenia.
-Stev, Stev jesteś? Cholera.-Nieznany wam głos.
 
__________________
[...]póki pokrętna nowomowa
zakalcem w ustach nie wyrośnie,
dopóki prawdę nazywamy, nieustępliwie ćwicząc wargi,
w mowie Miłosza, w mowie Skargi - przetrwamy [...]

Ostatnio edytowane przez Szarlej : 04-06-2007 o 22:48.
Szarlej jest offline