Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-06-2007, 17:23   #3
denis
 
Reputacja: 1 denis jest godny podziwudenis jest godny podziwudenis jest godny podziwudenis jest godny podziwudenis jest godny podziwudenis jest godny podziwudenis jest godny podziwudenis jest godny podziwudenis jest godny podziwudenis jest godny podziwudenis jest godny podziwu
Fragmet , ktory zacytowales nie jest do konca jasny , aczkolwiek moze w pewnym sesjie ułatwic dywagacje na ten tamat .

Z góry uprzedzam ze nie jestem expkertem od dziwnych anomalii w SW , a jednynie posługuje sie pewna logika tego swiata i zdobyta wiedza ...

No wiec ...
Wydaje mi sie , ze na poczatku nalezy soatnowic sie nad natura miecza swietlnego - a w zasadzie na tym jaki wywołuje efekt ...
Otórz jak mozna zauwazyc na filmachy ( i przeczytac w ksiazkach ) "ostrze " miecza w jakis sposob wpływa na metreie - dzieląc ja .
W moim rozumowaniu mozliwe sa tylko trzy sposoby na podział materii ( adekwatne do działania zaobserwowanego ) 1/ Mechaniczne rozdzielenie materii na poziomie makro ( np piła do drewna ) , Rozdzielenie materii poprzez działanie mikro czyli : rozgrzani jej do takiego stanu ze czasteczki przestaja sie trzmac razem i przedmiot dzieli sie na kawałki ( patrz ciecie laserem ) oraz działanie na wiazania miedzy czassteczkowe innymi metodami .
Posługujac sie obeserwacja ( najpeiej do tego mozna uzyc sceny w odciaciem reki Skaywalker ) nie ma tu mowy ano o mechaniczmy odcicieu na posiomie makro , ani o teperaturze . Pozostaje nam dziłanie miedzy czasteczkowe .
Biorac pod uwage nazwe tej broni mozna przypuszczac ze materia rozcinan jest "bombardowana " przez strumien innych czasteczek ( fotonów ? ) tak ze wiazania miedzy czasteczkowe "puszczają " . Tyle tytułem wstepu .
Teraz nalezy zastanowic sie co sie dzieje gdy wkładamu "ostrze" miecza do wody . Otorz miecz nieustannie ją kroi - rozbijajac wiazania miedzy czasteczkowe ( subatomowe lub kwarkowe ) . W przecieiwnstwie do przeciecia np reki - pracuje cały czas - gdyz woda caly czas napiera na "ostrze ". Kryształy w mieczu jak kaze zródło energii ma okreslona moc ... i w pewnym momecie po porstu wysiada ... ( do czasu zregenerowania sie energii ) . Dlatego uzywanie miecza pod woda jest skazane na jego wyłaczenie .
Teraz dochodzimy do momentu walki Jedi w wodzie za pomoca miecza .
Mozna to wyjasnic na trzy sposoby :
Pierwsze wytłumaczenie jest stosunkowo proste ... i bardzo tejemnicze . Otórz mozemy załozyc ze jedi za pomoca mocy chroni "ostrze " miecza przed "atakiem " czasteczek wody na ostrze .
Drugie ( bardziej dla mnie akceptowalne ) ze jedi potrafił tak udoskonalic miecz ze strumien "rozrywajacych " materie (fotonów ? ) był żadszy - przez co "zuzycie mocy " miecza było mniejsze - lub trzecie wytłumaczenie ze miecz został na tyle wzmocniony ( dodano do niego kryształy ) ze miał wystarczajco duzo mocy by dac "sobie razde " z napierajacymi go czasteczkami .
Nawiasem mowiac to wyjasnienie powoduje ze mozliwe staje sie uzywanie miecza w wodzie w sposob szybki "taki jak na ladzie " . Poniewaz miecz cały czas "tnie" wode i a co za tym idzie nie ma oporu wody .


No to tyle odemnie ... ciekawy jestem co o tym sadzisz .
 
denis jest offline