Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-03-2017, 15:00   #10
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
W Talizmana dopiero dodatek Miasta zmniejsza losowość i to w znacznym stopniu, bo każdą postać idzie łatwo i szybko "wykoksować" - do tego stopnia, że jak wylosuje się postać, która odnawia zaklęcia, to pozostaje robić rundki w mieście i je sprzedawać (zawsze jest z tego śmiech, że miał być poszukiwacz przygód, a wyszła przekupka z targowiska), a zarobione sztuki złota przeznaczać na ekwipunek. Kiścień, dwa łuki i jak się trafi dobry eliksir to można od razu iść na Władcę Demonów z Podziemi i ze skutecznością ataku o 10 wyższą (rekord jaki miałem to 34 ) od razu wskoczyć na Koronę Władzy. Gorzej, jak gramy na losowe zakończenie...

4,5h na rozgrywkę? Na dwie osoby z planszami Miasta, Gór i Podziemi (i dodatkami bezplanszowymi) rekordową mieliśmy w 45 min, ale po takiej ilości rozegranych partii mógłbym z moją dziewczyną startować w sumie w jakimś turnieju. Każdy schemat i zakończenie obcykane. Chyba czas zainwestować w nowe dodatki... Choć wciąż zdarza się, że pojawia się jakaś karta, której wcześniej nie widzieliśmy.

Mieliśmy też rekord najszybciej śmierci, jak w pierwszej rundzie wylosował się bazyliszek i wypadł dublet na skuteczności ataku.

Oczywiście gram głównie z sentymentu do Magii i Miecza i erpegowości gry (wychodzą z niej nieraz o wiele lepsze scenariusze niż u mistrzów gry, u których miałem okazję grać) - nie twierdzę, żeby była to świetna gra od strony zasad. Choć podobnych tematyką nie ma chyba zbyt wielu, jest Runebound, ale jak dla mnie ma zbyt skomplikowane i powolne zasady walki jak na weekendową zabawę.
 

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 31-03-2017 o 15:56.
Lord Cluttermonkey jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem