Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-04-2017, 23:06   #2
Cattus
 
Cattus's Avatar
 
Reputacja: 1 Cattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputację
Hej!

Na początek dość istotna kwestia. Na jaką szerokość ustawiamy sobie szerokość awatara? Ważne żeby była jedna dla zachowania jakiejkolwiek estetyki. Ja proponuję dwieście pikseli.

Odnośnie naszej znajomości, to moja postać nazywa się Felix Nicalus. Poniżej przeklejam moją propozycję z rekrutacji.

Cytat:
(...)kto chce zostać przyjacielem Felixa Nicalusa?
W historii mam taką postać i może uda się od początku połączyć naszych bohaterów? Jeśli się spiskuje przeciw komuś potężnemu to najlepiej spiskować z kimś komu się jakoś tam już ufa, czyż nie?

Felix to człek trudniący się alchemią, medycyną, trochę handlem. Skąd moglibyśmy się znać? Nie żebym od razu stawiał elfa na przegranej pozycji, ale jeśli mieliby się znać to trzeba wziąć pod uwagę że Felix nie łamał wcześniej prawa (oczywiście do czasu naszego małego spisku). Jakieś pomysły?
Mamy kowala, Berriego. Felix z pewnoscią kiedyś potrzebował jakiś metalowych naczyń do badań. Felix ma też jakieś kontakty handlowe, więc mógł mu coś sprowadzać i tak też się poznali. Od interesu do butelki i jakoś się ta nasza znajomość rozwinęła.

O tyle ten przyjaciel jest istotną postacią bo uratowała Felixowi życie. W opisanym we wstępie incydencie ze spaleniem zielarki, okazała się być ona przyjaciółką Felixa. Głupek umyślił sobie że weźmie jakiś miecz i polezie tam w dniu egzekucji ściągnąć ją ze stosu, albo zginąć próbując. Kto ma miecze? Kowal! Więc udał się do Berriego pożyczyć żelazo. Jak krasnolud zrozumiał co niemądry ludź chce zrobić to odwinał mu ze dwa razy z liścia, posadził na dupie i siłą zatrzymał przed popełnieniem samobójstwa. Od tego Czasu Felix żywo zaangażował się w spiskowanie przeciw Inkwizycji.
Przynajmniej ma dobrą motywację.

Taki plan wydaje mi się w miarę racjonalny. Może być?


Natomiast elf jest dla mnie nieco problematyczny. Bo skąd możemy się znać? Nie wiem czym się "zajmuje", przynajmniej oficjalnie. Mordowanie i kradzieże to nie są zajęcia którymi ktokolwiek chwaliłby się przed obcymi, szczególnie jeśli niezbyt ciągnie ich do łamania prawa. Jakieś propozycje?


I jeszcze jeden szczegół. MGu powiedz mi jak na imie damy spalonej panience? Anna? Jakie imie pasuje ci do settingu? Bo w komentarzu w moim KP nie dałeś mi odpowiedzi.
 
__________________
Our sugar is Yours, friend.
Cattus jest offline