Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-04-2017, 16:24   #9
Leoncoeur
 
Leoncoeur's Avatar
 
Reputacja: 1 Leoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputację
Googol ma trochę racji
Cytat:
Napisał Macka
Zauważyłam, że ciała mężczyzn i kobiet układane są w innych pozycjach. Ktoś wie dlaczego?
A komentarze czytała? :P

Cytat:
We didn't actually think of the orientation of the "bodies" ourselves until we published the pictures and people started asking about it. Both genders show a variety of ways in which the bodies lay in graves from the period but I think this might reflect our modern norms and habits as well.
To zatem nie jest kwestia płci. A czemu w różnych pozycjach? Ot nie wiadommo. Zauważ jednak Macka, jak wyglądają te ciała. Na wznak ciało wygląda dostojniej, a z podkurczonymi nogami i takim ułożeniem rąk jak na fotach (nie wzdłuż) zmarły wygląda... jakby spał.
Wydaje mi się, że rekonstruktorzy intuicyjnie podeszli do tego, że facetów-wojowników tak, a dziewuchy ułożyły się jak 'do snu'.
Ciekaw jestem, czy przy grzebaniu zmarłych układanie ciał w ten czy inny sposób mogło brać sie z powyższego. Kto grzebał? Jak był zwiazany ze zmarłym? itp.

Zupełnie nie ten okres historyczny, ale tekst dotyczący 'ułożenia ciał':
http://rcin.org.pl/Content/58935/WA3...grzebowy_I.pdf
strony 17-20
 
__________________
"Soft kitty, warm kitty, little ball of fur...
Happy kitty, creepy kitty, pur, pur, pur."

"za (...) działanie na szkodę forum, trzęsienie ziemi, gradobicie i koklusz!"
Leoncoeur jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem