Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-04-2017, 08:52   #4
xeper
 
xeper's Avatar
 
Reputacja: 1 xeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputację
Mechanika pozostaje po mojej stronie, tzn. Wy w postach dajecie deklaracje, a ja rzucam i na podstawie wyniku opisuje u siebie jak poszło. Np.

Cytat:
... podszedł do ściany i obejrzał ją pod kątem możliwości wspinaczki. Starał się wyszukać jak najłatwiejszą drogę na szczyt, już zawczasu wybrać dobre miejsca chwytu i podparcia dla nóg.
I ja sobie rzucam, wychodzi mi, że się udało, więc odpisuję:

Cytat:
Wejście nie zajęło więcej niż jeden obrót klepsydry. Ściana była chropowata, pełna pęknięć i występów. Dla XX nie była żadnym wyzwaniem. Już po chwili bohater stał na szczycie, spoglądając na drugą stronę...

Postać jest opisana tylko cechami, ale jak chcecie mogę zaaplikować umiejętności podobnie jak w BRP, tzn. procentowo. Podczas rekrutacji nie chciałem zbytnio komplikować procesu tworzenia, stąd taki a nie inny algorytm. Teraz jest tak, że np. zwiadowca będzie umiał się skradać, tropić, ukrywać, zacierać ślady itp, a złodziej skradać, wspinać, używać liny, otwierać zamki...


Mechanikę wpiszę do KP.


Nie ma wspólnej mowy, każda nacja posługuje się własnym językiem, wewnątrz którego są gwary i dialekty. Na zachodzie, za Górami Czarnymi rozpowszechniony, jako język kupców jest lingua thoertiana, a na wschodzie najprościej będzie dogadać się po rusanamańsku, gdyż to właśnie Rusanamani zdominowali handel. Na potrzeby sesji zakładam, że wszystkie postacie w jakimś stopniu opanowały język Torillo, gdyż właśnie na obszarze zamieszkałym przez ową nację zaczyna się sesja.


Teraz kwestia ekonomi. W zależności od regionu ma się to różnie. Na obszarach mniej cywilizowanych obowiązuje głównie barter. Tam gdzie jest cywilizacja, jest i pieniądz. Każdy kraj ma swoją walutę, ale upraszczając sprowadza się ona do złotych, srebrnych i miedzianych/brązowych monet. Przykładami może być thoertiański złoty aureus, srebrny denarius i brązowe sesterce albo okaryjski engel, grott i hald; w Pelidzie, gdzie zaczynamy obowiązują złote floreny, srebre escudo i miedziane peso.

Tutaj znajduje się link do doca z ekwipunkiem pod Conana, możecie sobie popatrzeć. Już wkrótce dostosuje go do settingu. Chyba, że zostajemy przy tym, który podawałem w rekrutacji - tutaj.
 

Ostatnio edytowane przez xeper : 19-04-2017 o 08:55.
xeper jest offline