Wątek: Terapia RPG
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-04-2017, 08:05   #6
Reinhard
 
Reputacja: 1 Reinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputację
W Gdańsku swego czasu planowano międzywydziałową podyplomówkę z arteterapii - zajęcia prowadzone przez Akademię Medyczną, uniwerek i kierunki artystyczne. Jak dla mnie za daleko, dlatego nie sprawdzałem. Ja dość często używam technik związanych z odgrywaniem ról. Jedna z nich: Zapisuję charakterystyczne wypowiedzi skonfliktowanych stron a potem proponuję, by w dyskusji wymieniły się rolami. Ciekawa bywa mina nastolatka, który odgrywając swoją mamę zabrania "sobie" (odgrywanemu przez mamę) grania na komputerze a "nastolatek" ma używać argumentów, które do tej pory negował. To jest dobry wstęp do próby ogarnięcia punktu widzenia drugiego człowieka. Jeżeli ktoś nie jest w stanie wejść w tego typu odgrywanie ról, to też bardzo cenna informacja do dalszej pracy.
 
Reinhard jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem