Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-04-2017, 10:29   #1
Lomir
 
Lomir's Avatar
 
Reputacja: 1 Lomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputację
Cyfrowy strach - najlepsze gry, które przyprawiły Was o zawał serca

Witam Was

Chciałem podsunąć Wam kolejny temat do dyskusji i wypowiedzi w dziale horror - jak w temacie - najlepsze gry z gatunku horror, w które graliście albo słyszeliście, że są godne polecenia i straszą.

Ja, jako gracz (coś pomiędzy casualem a hardcorowcem, ah, gdym tylko miał więcej czasu... ) mam sporo do powiedzenia w tym temacie, choć w klasyki nie grałem.

Z mojej strony polecam Wam:

1. The Thing (2002) - gra jest kontynuacją filmowego horroru pod tym samym tytułem, a to co ją wyróżnia to świetnie zbudowane uczucie ciągłego zagrożenia, ale nie ze strony "cosiów" tylko własnej drużyny. Każdy może być zarażony i w każdej chwili zwrócić się przeciwko nam, towarzysze mają do tego swój "rozum" i obdarzają nas zaufaniem lub wręcz przeciwnie w zależności od naszych akcji i w najgorszym wypadku mogą zwrócić się przeciw nam, gdyż uznają, że to my jesteśmy "cosiem". Grafika niestety się zestarzała, jak w każdej grze 3D, ale klimat dalej fajny.

2. Dead Space (1,2 i 3) - trylogia gier horrorowych, odbywających się w przyszłości, na statkach kosmicznych, stacjach i obcych planetach. Jest to klasyczny survival horror z widokiem TPP, a bohaterem jest Isaac Clarke, inżynier, który ruszając z misją naprawy uszkodzonego statku wydobywczego wpada w sam środek masakry, która się na nim odbyła. Musi improwizować, używając narzędzi jak piła plazmowa czy "pistolet na duże gwoździe" żeby walczyć o przetrwanie.

To były dwie gry, w której możemy stawiać poczwarom czynny opór, co trochę zmniejsza grozę, kolejne gry, które tylko wymienię z tytułów polegają na uciekaniu. Jesteśmy bezbronni w stosunku do naszych oponentów a jedynym ratunkiem jest ucieczka albo unikanie starcia. Jak dla mnie to za duża dawka stresu i większości z tych gier nie ukończyłem, ale fanom mocnych wrażeń mogą przypaść do gustu

- Penumbra (skończyłem)
- Amnesia The Dark Descent (nie skończyłem)
- Outlast i jego dodatek Whistleblower (nie skończyłem, mimo, że wygrałem w jednym konkursie MTM'a)
- Obcy Izolacja (w to nawet nie grałem)

Grałem w więcej gier, ale te przyszły mi do głowy, gdy pisałem tego posta

Czekam na Wasze opinie o grach, które opisałem i na Wasze typy gier horror, które trzeba zagrać!
 
__________________
Może jeszcze kiedyś tu wrócę :)

Ostatnio edytowane przez Lomir : 26-04-2017 o 10:31.
Lomir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem