Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-04-2017, 13:39   #2
Autumm
 
Autumm's Avatar
 
Reputacja: 1 Autumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputację
Pomysł jest fajny, świat też zapowiada się interesująco, ostatnio kręcą mnie klimaty alternatywnej historii, także jestem zainteresowana. Mam jednak małą uwagę:

Cytat:
Gracze mogliby się wcielać w różne postacie, a to niemieckiego oficera wysłanego do AOMG w celu przeglądu sił zbrojnych tychże terenów pod luźnym protektoratem Rzeszy, czy to młodego chińskiego aktywisty, czy nawet zwykłego biednego koreańskiego chłopa. Wspólnym mianownikiem dla tych postaci byłaby intryga, w którą zostaną wmieszane postacie i ich wpływ pozornie niewielki na jej wynik.
Jeśli jesteś początkujący w PBF to jednak odradzam takie podejście. Zrobić fabułę tak, by na pewnym etapie "zgarnęła" wszystkie postaci jest niezwykle trudno, a zaczynając od szerokiego spektrum bohaterów de facto będziesz miał ileś tam sesji solowych w w jednej grze - trudniejszych do ogarnięcia. Lepiej założyć, że gracze od początku tworzą drużynę, albo w inny sposób są "blisko siebie" (np. operują w tym samym miejscu). RPGi to jednak gry socjalne, i to z interakcji między postaciami jest najwięcej przyjemności i rozwoju akcji. Sesje rozgrywające się na zasadzie "ten sam świat, postacie zupełnie ze sobą niepowiązane" szybko upadały, niestety...
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!
Autumm jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem