Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-05-2017, 14:03   #5
Slaaneshi
 
Slaaneshi's Avatar
 
Reputacja: 1 Slaaneshi ma z czego być dumnySlaaneshi ma z czego być dumnySlaaneshi ma z czego być dumnySlaaneshi ma z czego być dumnySlaaneshi ma z czego być dumnySlaaneshi ma z czego być dumnySlaaneshi ma z czego być dumnySlaaneshi ma z czego być dumnySlaaneshi ma z czego być dumnySlaaneshi ma z czego być dumnySlaaneshi ma z czego być dumny
Urozmaicić? Myślę, że mechanika mutacji i innych nagród Chaosu, w połączeniu z sytuacyjnymi bonusami wynikającymi z pomysłów opisanych przez graczy oraz okazjonalnymi przeciwnikami, którzy korzystają z autorskiej mechaniki walki (specjalne zdolności, rozgospodarowanie punktów żywotności po lokacjach i inne) są wystarczającymi urozmaiceniami. Co więcej, myślę, że w takich "lochach-Chaosu" może znajdować się pełen przegląd stworzeń i przeciwników, więc z tym też nie powinno być problemu, chociaż przyznam, na początek przewidywałem bicie bestii, zmutowanych bestii, pomniejszych demonów i zielonoskórych.

Bardziej martwię się rozwiązaniem mechaniki walki. Zwykle na sesjach starcia bardzo często sprowadzają się do "festiwalu pudeł, pechów i braku trafień", jak zwykłem to nazywać. Ale o ile przy stole łatwo jest szybko przelecieć przez 10 rund machania orężem, o tyle na forum zrealizowanie ciekawej walki w Warhammerze wydaje mi się trudniejszym przedsięwzięciem. Czytam tutejsze sesje, w paru uczestniczyłem i odnoszę wrażenie, że przy odpowiednich staraniach graczy oraz narratora jest to możliwe. Chociaż nie 100% satysfakcjonujące, dlatego jeszcze zastanawiam się nad jakimś usprawnieniem.
 
Slaaneshi jest offline