Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-05-2017, 21:00   #1
Ardel
 
Ardel's Avatar
 
Reputacja: 1 Ardel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputację
[Mafia] Mitologia chrześcijańska

Jeżeli otwierasz ten temat, nie po to, żeby zainteresować się rekrutacją, to u góry masz opcję ignoruj ten temat i nie musisz otwierać poniższego spojlera.

Witam wszystkich zainteresowanych grą w Mafię. Przyszła tym razem kolej na mnie, żeby Wam ją poprowadzić. Udało mi się przyjemnie wymyślić role dla postaci z mitologii chrześcijańskiej.

Dla tych, co jednak chcą nieco wyjaśnień:
Czy temat ten łamie 9 punkt regulaminu? Nie sądzę. Raz, że jest to zabawa, a dwa, że w wielu sesjach widziałem bogów, lucyferów, anioły, postaci z innych mitologii. Dlaczego więc nie pobawić się mitologią chrześcijańską?



Przygotowałem 18 postaci i dla tylu graczy mogę sesję poprowadzić. Oczywiście, jeżeli graczy zbierze się mniej, to sesja i tak wystartuje. Czas na zgłoszenia jest do 18 maja.

Na czym polega Mafia? Część postaci należeć będzie do miasta, którego zadaniem będzie wyeliminowanie mafii. Zadaniem mafii będzie wyeliminowanie miasta. Dodatkowo w grze występować będą postaci neutralne, które mają swoje określone cele. Mafia i miasto nie muszą ich usuwać, żeby zapewnić sobie zwycięstwo.

Mafia dodatkowo w fazach nocy będzie mogła porozumiewać się na osobnym czacie, gdzie będą mogli planować swoje kłamstwa i zabójstwa. Każdej nocy mafia jako całość wybiera jedną ofiarę oraz jednego zabójcę. Zabójca wybierze się do ofiary, żeby ją zabić. Nie będzie mógł równocześnie wykorzystać swojej umiejętności.

W fazie dnia gracze rozmawiają, mogą podawać swoje role, mogą na ten temat kłamać - mogą robić co chcą. Mogą zdradzać swoje umiejętności, zmyślać je, wymyślać... Miastowych ostrzegam, że zdradzanie swoich umiejętności może naprowadzić na nich mafię, więc nie zawsze warto mówić wszystko. Szczególnie, że niektórzy mafiozi ładnie kłamią i mogą przepięknie wpasować się role miastowych.

Temat z komentarzami będzie służył tylko i wyłącznie do pytań o terminy, obwieszczeniach o nieobecnościach. Wszelkie pytania odnośnie mechaniki wysyłacie mi na pw, ja natomiast będę odpowiadał na nie publicznie. Anonimowość jest tutaj istotna. Jeżeli ktokolwiek będzie "grał" w komentarzach, zostanie wywalony z gry. To psuje zabawę wszystkim.

Co jest odmiennego, od zwyczajowych forumowych Mafii? Otóż znane Wam będą nazwy ról, jednak ich mocy oraz przynależności do frakcji będziecie musieli domyślić się sami. Oto lista ról:

Apostoł Andrzej
Archanioł Gabriel
Archanioł Michał
Beatrycze
Czterej Jeźdźcy Apokalipsy (jedna postać, jakby kto pytał)
Dalila
Dante
Dawid
Jezus
Judasz
Lucyfer
Niewiasta
Salomon
Samuel
Syrofenicjanka
Szymon Słupnik
św. Łucja
św. Piotr

Zgłoszenie wygląda następująco:
Imię postaci:
Avatar:

Zastrzegam sobie prawo do odrzucenia zgłoszenia, jeżeli mam złe doświadczenia z danym graczem.

Prosiłbym o nie dyskutowanie na temat ról, chciałbym, żeby ich umiejętności były dla Was niespodzianką.

Miłego zgłaszania się i mam nadzieję, że będziemy się dobrze za dwa tygodnie bawić.

Tło fabularne:
Kutas Wielgus ma przybyć za niedługo do rzymskiej prowincji Judei. Poncjusz Piłat nauczony dwoma tysiącami lat doświadczenia wie, że ponowne ukrzyżowanie bogu ducha winnego Jezusa będzie głupotą i dobrze byłoby pozbyć się mordercy - Barabasza. Tylko okazało się, że pośród podejrzanych Barabasza nie ma, za to zaczęła panoszyć się Mafia! I jak tutaj przyjąć Wielgusa, żeby Rzym nie odwołał Poncjusza z jego bardzo intratnego stanowiska? Na pomoc przyjdzie Niepokojąco skory do krzyżowania Rzymianin, który na podstawie podliczania głosów będzie kolejno eliminował zagrożenie, aż w końcu pozbędzie się całej Mafii. A przynajmniej tak ma to wyglądać w praktyce...



Lista graczy (maksymalnie 18):
1. Ryo
2. Snigonas
3. Pi0t
4. hen_cerbin
5. Nami
6. traveller
7. Lord Melkor
8. Ril
9. sunellica
10. Okaryna
11. Gargamel
 
__________________
Prowadzę: ...
Jestem prowadzon: ...


Ostatnio edytowane przez Ardel : 13-05-2017 o 11:15.
Ardel jest offline