Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-05-2017, 12:53   #3
Raga
 
Raga's Avatar
 
Reputacja: 1 Raga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputację
Balkon

Irya przez szybę widziała puste pomieszczenie, na końcu którego znajdowały się otwarte drzwi. Komendant pojawił się w drzwiach balkonu i oparł plecami o balustradę. Płomień zapalniczki na moment oświetlił jego twarz pomarańczowym płomieniem. Zapalniczka zgasła. Sinclair ruchem głowy zaprosił do siebie.

Corday nie spuszczając spojrzenia z Komendanta nacisnęła klamkę i weszła do środka, zamykając za sobą drzwi. Będąc już w jego gabinecie, uważnie rozejrzała się po pomieszczeniu nim wróciła wzrok na Szefa.

Biuro nie wyglądało imponująco. Komendant nie należał do tych, którzy marnują pieniądze na „zbędne pierdoły”. Irya była wręcz pewna, że on sam takiego zwrotu by użył. Na środku stało standardowe biurko z przydziału. Pod ścianą po prawej znajdowały się niskie szafki. W prawym rogu przy drzwiach wieszak na płaszcz. Po lewej metalowe szafy na kopie akt, które Sinclair lubił mieć pod ręką.

Inspektor ruszyła w kierunku stojącego na balkonie Komendanta. W momencie kiedy przekroczyła próg, Sinclair odwrócił się i pochylił opierając przedramionami o balustradę i podniósł wzrok w kierunku Ziemi. Rzeźby na dachach były modne na Lunie, ale w nocy wyglądały o wiele bardziej imponująco niż za dnia.

- Zawsze się zastanawiałem jak tam kiedyś było. Wolę noc. Może i wtedy mamy więcej roboty, ale lepiej “ją” widać. Wiesz, że termin dzień pochodzi właśnie stamtąd? Używany jest nadal wszędzie niezależnie od planety. Tutaj przestępczość ma łatwiej. Nie ma tylko 12 godzin mroku, tylko dwa tygodnie, a to cholernie dużo czasu.

Sinclair mocno zaciągnął się papierosem i wypuścił dym w powietrze.

- Chyba nie mogę dłużej ignorować Inspektora w swoim wydziale. Co?

Jego oczy zwróciły się na podwładną. Ciężko było coś z nich wyczytać. Mogło tam być zarówno nic jak i wszystko.

- Mam nadzieję, że się już zaaklimatyzowałaś. Gotowa do pracy?
 

Ostatnio edytowane przez Raga : 31-01-2019 o 10:05.
Raga jest offline