Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-05-2017, 18:15   #5
brody
Konto usunięte
 
Reputacja: 1 brody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputację
Świat (w sensie jego historia) jest taki jak przedstawiony w CP2020? Czy są jakieś różnice? Jeśli tak, to jakie?
Nadal istnieją państwa narodowe, czy już dominują korporacje?
Skoro internet raczkuje, to skąd wszczepy? Jak one wyglądają? Jaka jest ich powszechność, dostępność i funkcjonalność?
Jak rozumiem nie ma cyberpunkowej sieci i netrunnerów?

Jeśli to nie jest klasyczne CP2020, to warto by było pokusić się o jakiś opis świata. Same hasła cyberpunk, oldschool i noir niewiele mówią, bo każdy może widzieć za nimi inne obrazy.

Skoro storytelling, to jakie rzucanie? Jeżeli występuje choćby najmniejszy element mechaniki, jakieś rzuty, to nie jest to raczej w mojej opinii storytelling.
Może klasyczna mechanika CP będzie jednak dobrym wyjściem. Rzuty mogą być po twojej stronie, ale gracze będą wiedzieć na czym stoją i co może ich postać.
Do tego CP ma oldschoolowy motyw rzucania na przeszłość BG. Słynne rzucanie na ilość rodzeństwa i relacje z nim. Przednia zabawa. Jak oldchool, to oldschool.

Przydałoby się też, jak dla mnie, słówko o fabule. Ze wstępu wynika, że będzie to opowieść policyjna. Jednak bardziej nastawiona na śledztwo, czy jednak akcję?
A skoro jest policja, to co z siłami zbrojnymi korporacji, firmami ochroniarskimi itd?

Wstępnie jestem zainteresowany, ale czekam na konkrety.
 
__________________
Konto usunięte na prośbę użytkownika.
brody jest offline