Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-05-2017, 13:09   #1
Mike
 
Reputacja: 1 Mike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputację
Warzone (kampania) - temat zwiadowczy

Tak mnie naszło na Warzone. Ale trochę nietypowo. Czyli kampania z fabularnymi wstawkami. A w zasadzie sesja z wykorzystaniem mechaniki Warzona w wojennej opowieści. Fabularna część nie byłaby traktowana po macoszemu. Efekty działań fabularnych postaci przekładały by się na warunki wstępne potyczek.

Każdy gracz tworzy sobie bohatera i oddział (czy to z istniejących w podręcznikach czy też od podstaw) za określoną pulę punktów (do ustalenia).

Gracze są po jednej stronie, MG po drugiej. Więc albo wszyscy by byli z jednej korporacji/Bractwa, albo po pierwszej potyczce weszliby w skład kartelu. Kartel ma ten plus, że da alibi na różne konfiguracje współpracujących korporacji, ale niestety będą to raczej walki ze złem Z drugiej strony wybór jednej korporacji trochę ograniczy wybór jednostek, ale nie trzeba tłumaczenia dlaczego naparza się z każdym.
Trzecia opcja to najemnicy, czyli tu wolna amerykanka, ale trzeba by dbać o finanse i wyjaśnić “zdobywanie” sprzętu i nowych ludzi.

Walki prowadzić można by w excelowym docu. Chyba, że ktoś zna jakieś darmowe narzędzie do tego?

Polska edycja, mam te zabytkowe podręczniki i nie planuje mieć nowych, więc ten punkt jest poza dyskusją


Byłby ktoś chętny na taką zabawę?
 
Mike jest offline