Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-06-2017, 13:18   #2
CHurmak
 
CHurmak's Avatar
 
Reputacja: 1 CHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputację
Oto mamy do czynienia z do bólu realistyczną historią o Alicji. Do tego bolesną i nawet trochę mroczną. Jeśli chodzi o fabułę, odniosłem wrażenie że w prawdziwym świecie Alicja została wydana za mąż w ramach małżeństwa z rozsądku, ale teraz gdy to piszę, widzę raczej że mogła być po prostu wygrana w karty.

Mam pozytywne wrażenia z zakończenia, moim zdaniem stanowiącego najmocniejszy punkt w całym tekście, przez który przewija się nieco drażniąca płaczliwość, czy też rozpaczliwość.

Teraz uzasadnienia ocen
Język - 3 - poprawny, dobrze usytuowany w konwencji, nie tylko nawiązuje do nierealnego świata Krainy Czarów, ale i przejawia pewną dziecinność, charakterystyczną dla tej Alicji, która została.
Spójność - 5 - Na tyle na ile to możliwe w świecie snów, tekst jest dość spójny, a głównym jego spoiwem są losy Alicji
Kreatywność -2- Wykorzystanie ugruntowanej konwencji Krainy Czarów do tematu, który bardzo łatwo z tym powiązać.
Przekaz - 5+ - przekaz jest klarowny, plus dałem od siebie za zakończenie.
Wrażenie ogólne - średnia ocen wychodzi między 3 a 4 ale ze względu na plus do piątki, tym razem dam 4.

Zastrzegam przy tym, że gdyby ten tekst miał zostać opublikowany na papierze, moim zdaniem przydałaby się redakcja - ale nie kompletne przetasowanie, tylko złagodzenie pewnych akcentów związanych ze wspomnianą wcześniej płaczliwością (chyba że to ma być efekt zamierzony, służący uwypukleniu dziecinnych cech Alicji). W zasadzie trudno ocenić czy lepsze byłoby opisanie jeszcze kilku różnych etapów życia prawdziwej Alicji, czy jednak zwięzła forma lepiej odpowiada.
Dalszych zastrzeżeń i uwag nie mam, wszystko oczywiście ma charakter subiektywnej opinii
 
CHurmak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem