Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-06-2017, 07:43   #5
Dhorr
 
Dhorr's Avatar
 
Reputacja: 1 Dhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputację
Ardelu:
1. Opowiastka miała pokazać jak ekstremizm budowy postaci działa w tym świecie (i jaki jest jego sens).
Większość tam wie, że należy obawiać się wychudzonych i nędznie wyglądających postaci, bo muszą skrywać wielką potęgę i mieć jakieś asy w rękawie, które pozwalają im się bezpiecznie poruszać w społecznościach. Magowie, im są potężniejsi, tym gorszej są często postury.

2. Poziomy zastąpiłem Potęgami, bo:
a)W tym świecie wielkość czyjejś Potęgi może zostać zmierzona, podobnie jak to było w Dragon Ball, w związku z tym też komuś można podać wielkość swojej Potęgi. Odpowiadasz majorowi, że masz 145 Potęgi, a nie 145 poziom nie wiadomo czego;
b)Poziomy w grach oznaczają poziomy danych klas, a tu nie ma klas postaci, nie ma różnych poziomów wtajemniczenia w nic. Jest Potęga postaci, która wzrasta. Stosowanie słowa "poziom" nie pasowało mi do tego wszystkiego.;

3. Przekonacie się, jak mimo wszystko trudne może być przetrwanie w świecie pełnym magii, w swoim czasie. Wiele przedmiotów magicznych, na które się natkniecie, nie będzie Wam do niczego przydatnych, a będzie wartych niewiele więcej od miski ryżu. A w międzyczasie będziecie się użerać z magicznymi potworami.

4. Tak, oczywiście uwzględnię testerów w przypadku oficjalnego wydania systemu.

5. Miałem na myśli to, że nie znam żadnego innego systemu, gdzie miałbyś możliwość wraz z rozwojem postaci dodawać kolejne minusy do swoich statystyk, aby inne statystyki stawały się szybciej jeszcze wyższe. Z tego co znam gry takie, to zawsze statystyki idą w górę, a nigdy w dół. Nie kojarzę też żadnego innego systemu, gdzie zamiast mechaniki rund, gracze mieliby swoje osie czasu odmierzające ich akcje.


brody:
1. Tak jakoś działam, że jak nie mam graczy, to bardzo powoli pracuję nad systemem. Gracze mnie motywują do pracy nad systemem. Potrzebuję graczy nie do tego, aby zmotywować mnie do prowadzenia, ale do tego, aby pisać kolejne działy systemu. Zachęcam Was do gry w mój autorski system, ale nie ukrywam, że gra ma służyć jego dokończeniu, bo bez ludzi czekających na rezultaty moich prac na bieżąco, pewnie pisałbym to przez kolejne 40 lat.

2. Nie udostępniam w tym miejscu mechaniki, ksiąg czarów, karty postaci ani innych takich rzeczy, bo nie chcę zostać splagiatowany.

3, Nie pracowałem nad opisami. Mam prawie że samą suchą mechanikę, a wszystkie rzeczy dotyczące klimatu świata mam w głowie. W systemie innowacyjna jest mechanika rozwoju statystyk, a także mechanika rund (prawie brak rund). Wiele czarów stworzyłem też sam.

4. Jest tu bardziej wszystko, niż nic.

5. Jeśli chodzi o polepszanie się w jednych rzeczach i pogarszanie w innych, jest mniej więcej tak jak napisałeś. Możesz zarzucić treningi Siły, aby zdobyć więcej Wiedzy, ale możesz też równie dobrze nie zaniedbywać swojej Siły, a w międzyczasie trochę rozbudowywać swoją Wiedzę.
Inaczej mówiąc, po zdobyciu nowej Potęgi możesz po prostu dać + do Wiedzy, albo zamiast tego dwa plusy ++ do Wiedzy kosztem dodania jednego minusa - do Siły. Twój wybór, jak postąpisz.

6. Różne dziwne krzyżówki ras są dostępne, ale nie oznacza to, że są bardzo pospolite. Zapewniam, że świat jest oparty na stabilnych społecznościach czystych ras, ale wszędzie natraficie na trochę mieszańców. Nic nie szkodzi na przeszkodzie, abyście Wy zagrali jakąś najdziwniejszą mieszanką.

7. Arcyszef kuchni albo arcymistrz górnictwa wcale nie jest mniej groźny od arcymaga, ponieważ każda umiejętność na poziomie arcymistrzowskim daje użytkownikowi ogromne możliwości. Arcyszef kuchni może przygotować wyborną ucztę dla 2000 osób przygotowując posiłki w taki sposób, aby wszyscy goście po 2 miesiącach zapadli na śmiertelną chorobę, przy okazji majacząc i szczerze odpowiadając na wszystkie postawione im pytania. Arcymistrz górnictwa podczas swoich wojaży pod ziemią zdobędzie dostęp do takich materiałów i skarbów, że z pomocą swojego ekwipunku będzie mógł konkurować z arcymagią.

8. Jeśli uzbieram 14 graczy, to posty będą rzadziej Oczywiście wątpliwe, bym mógł uzbierać aż tylu Ilość graczy przekłada się na dokończenie systemu w taki sposób, że dla nowych graczy stwarzam nowe działy, nowe dziedziny magii, nowe bronie, nowe rasy, nowe umiejętności, pojawiają się także kwestie wymagające poprawek w systemie.

9. Co masz na myśli przez "sprzeczne informacje o mechanice"? Gdzie? Co? Dlaczego jest sprzeczne?

10. Co w tej treści za słabo zachęca?
 
Dhorr jest offline