Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-06-2007, 07:26   #1
Niles Elmwood
 
Reputacja: 0 Niles Elmwood nie jest za bardzo znanyNiles Elmwood nie jest za bardzo znanyNiles Elmwood nie jest za bardzo znany
[komentarze] Globalny Terror

Pierwszy post do sesji jest gotowy!

* * *
Opisując fabułę używamy trzeciej osoby liczby pojedynczej.
W pierwszej osobie piszemy:
- Dialogi -
- Szepty lub krzyki -
„Myśli”- (Myśleć można również w 3 liczbie, jeśli komuś jest tak wygodniej, już bez cudzysłowia z pozycji narratora i bez kursywy)

Elementy mechaniki:

Ja będę wykonywał wszelkie rzuty. Nie będzie ich wiele, a jednak z pewnością się przydadzą. W trakcie prowadzenia przesłuchania, zbierania informacji, czy choćby akcji dynamicznej typu np walka, pościg, wspinaczka, będą wykonywane testy.
Wtedy gracz pisze do mnie PW z kilkoma słowami co zamierza zrobić, a ja następnie odpowiadam mu jaki jest tego rezultat. Jeśli gracz nie jest zadowolony z wyniku może wydać Punkt, lub Aspekt Pozytywny na polepszenie swojej sytuacji. Może to również zrobić przed moją odpowiedzią uwzględniając korzystne modyfikacje, od razu w zamierzeniach.
Odnośnie tworzenia fabuły korzystając z Punktów, to będzie się to działało automatycznie. Gracz może stwierdzić jakiś fakt: np "samochód złapał gumę", "połączenie się zerwało", "drzwi na zapleczu były otwarte" etc. Nie trzeba tego ze mną konsultować. Wierzę, że nie będzie sytuacji w, której gracz stwierdzi, że „Do baru wszedł np Prezydent”, czy „W ziemię uderzył potężny meteoryt”. Starajmy się nie przeginać za bardzo
Korzystając z Aspektów do tworzenia fabuły gracz konsultuje się ze mną przez PW lub GG. Aspekty Negatywne mogę wykorzystać również ja, lecz gracz ma prawo zatrzymać jego działanie kosztem 1 Punktu, jeśli się zgodzi otrzymuje 1. Przed użyciem tych negatywnych będę wysyłał PW.
W sesji na napisanie posta (przypadającego logicznie na swoją kolej) mamy dwa dni. Nie ma porządku odgórnie ustalonego co do kolejności, z pewnością wiecie co mam na myśli. W przypadkach konsultacji @mechaniki, będę czekał na odpowiedź jeden dzień. Jeśli nie dostanę potrzebnych informacji, wtedy piszę rezultaty wg własnej oceny. Ponieważ często będzie tak, że będę musiał uwzględnić zdanie wielu graczy jednocześnie, przy pisaniu posta, proszę o nie zwlekanie z odpowiedziami, bo sesja się rozwlecze...

Myślę, że takie rozwiązania pomogą uniknąć dwu-linijkowców, przy jednoczesnym unikaniu pisania sztuki dla sztuki. Aby sesja nie traciła na dynamice piszemy konkrety, jak najwięcej potrzebnych informacji, bez rozwlekłych opisów czynności dnia powszedniego.

W przypadku dialogów z BN-ami można wysłać do mnie PW lub przeprowadzic rozmowę przez GG.

Wszelkie niejasności, pytania, komentarze, słowem wszystko to co dotyczy sesji, piszemy w tym temacie.

EDIT: Jako, że coraz więcej z Was korzystając z wakacji wyjeżdża (i zapewne wyjeżdżać często będzie), na ten okres strajmy się pisać przynajmniej 1 post na tydzień. Powiadamiajcie mnie i resztę graczy o nieobecnościach dłuższych jak tydzień w tym temacie...
 

Ostatnio edytowane przez Niles Elmwood : 12-06-2007 o 01:47.
Niles Elmwood jest offline