Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-06-2017, 13:42   #1
Sayane
 
Sayane's Avatar
 
Reputacja: 1 Sayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputację
[komentarze] Phandalin. Zaginiona Księga

Witam w nowej sesji

Mała przypominajka zwyczajowych technikaliów.
  • Panel sesji na LI jest dla mnie wyznacznikiem tego, co na daną chwilę posiadacie i jakie czary na dzień macie wybrane lub znacie. Jeśli nie ma czegoś w panelu to nie istnieje, nawet jak gdzieśtam było w poście. Nie musicie już wklepywać ani aktualizować tego w MW.
  • Do końca tury proszę uzupełnić ekwipunek oraz czary na LI wg. podanego w panelu schematu.
  • Z kolei MW jest dla mnie wyznacznikiem mechaniki postaci, której nie musicie z kolei przeklepywać na forum. Proszę aktualizować tam zmiany broni, zbroi i wszystkiego co wpływa na statystyki. Zrobimy jeszcze skrótową tabelkę w docu, bo ostatnio się świetnie sprawdziła.
  • Sami pilnujecie mechaniki swoich postaci. W czasie walki zaznaczacie w komentarzach bocznych lub dolnych ile i czym zadajecie obrażeń, jakich umiejek używacie i co to daje liczbowo, jaki zasięg ma czar etc. Jeśli chcecie żebym na coś Wam rzuciła (int, wis, nasłuchiwanie, dyplomacja, kamieniarstwo etc.) również mi to zgłaszacie. W sytuacjach standardowych zwierzakami zawiadujecie sami.
  • Tempo: 5 dni dla Was i 2 dla mnie. Jeśli chcecie możemy to zrobić bardziej płynne - krótsze tury 3-dniowe “decyzyjne” (np. czy skręcacie w prawo czy w lewo), 5-dn. na roleplay. Weekendy przeznaczam dla rodziny i jestem wtedy praktycznie niedostępna.
  • Długość postów: rozsądna. Mam nadzieję, że uda nam się zachować sensowny balans między postami a docami i nie rozpisywać na nich każdego p*nięcia.
  • Jeśli ktoś nie może napisać posta to proszę od razu zgłosić w komentarzach, lub zostawić deklaracje dla reszty graczy, żeby mogli ująć działania bohatera w swoim poście. Jeśli macie coś do napisania a nie zdążycie przed końcem tury (lub trzeba wrzucić doca) to wstawcie po prostu pusty post do uzupełnienia (lubię chronologię w sesji).
  • Jeśli ktoś nie odpisze do sesji w przepisowym terminie, sesja rusza dalej, a jeśli postać czegoś nie zrobiła, a gracz nie zostawił deklaracji, to jego strata. Notoryczni olewacze wylatują z sesji.
  • Pisząc tagujcie posty, żeby było wiadomo jaki czas i miejsce obejmuje dany wpis. Oczywiście dotyczy to sytuacji, gdy się rozłazicie. Kursywy i okazjonalne boldy w dialogach są mile widziane, choć wiem, że Wam się nie zawsze chce.
  • Google doc. Codzienna aktywność (lub przynajmniej deklaracje) wymagana w dwóch wypadkach: 1. walka; 2. dialogi przy których dana postać jest obecna. Odnośnie zwykłych tur to piszcie jak sobie chcecie. Przypominam o higienie doca - nikt nie będzie tagował i sprzątał Waszych ortów za was.
  • Awatary na 150 px.
Proszę do końca tury standardowo potwierdzić w komentarzach udział w sesji i wkleić tu typowy wygląd postaci oraz ewentualnie to, co wiedzą o niej inni bohaterowie (jeśli coś wiedzą).

Leczenie:
Jak zawsze u mnie magiczne leczenie jest jedynie przyśpieszeniem naturalnej regeneracji. Owszem, zamyka rany, ale nie uzupełni braku krwi, a energia i materia brana jest z ciała chorego. W ogniu walki pomaga (ach, ta adrenalina), natomiast potem należy odpocząć (a przynajmniej się nie forsować) by zregenerować siły, inaczej cięższe czynności będą odpowiednio trudniejsze, a w czasie walki będę stosować minusy do ataku. Otrzymane podczas walki rany będę też podawać nie liczbowo, a opisowo:
  • rany drobne;
  • rany lekkie - spadek do min. 75% PW;
  • rany średnie - analogicznie 50% PW;
  • rany poważne - 25% PW;
  • rany krytyczne - 5% PW i mniej.
Innymi słowy nie będziecie wiedzieć ile punktów życia Wam zostało i czy leżący na ziemi bohater jest nieprzytomny, czy martwy, a postawa “chlup flaszkę i do boju” nie będzie się sprawdzać. Taki ciut realizmu w tym fantasy Proszę o odpowiedni storytelling w wypadku otrzymywania kolejnych obrażeń.

 

Ostatnio edytowane przez Sayane : 28-06-2017 o 09:05.
Sayane jest offline