Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-06-2017, 01:24   #4
Ryder
 
Ryder's Avatar
 
Reputacja: 1 Ryder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputację
Cytat:
Takiemu czarodziejowi nie potrzeba wielu podręczników, by "wymiatał", choć z drugiej strony w dyskusjach często pomija się prosty fakt, że "mechaniczne molochy" to też wina słabego warsztatu MP
Wszystko co związane z mechaniką jest tylko i wyłącznie winą MG

Cytat:
Nawet posunąłbym się do stwierdzenia, że dobrą kampanię D&D poznaje się po tym, jakie materiały wyklucza, nie jakie dopuszcza.
Ja już praktycznie zawsze wyklucam Book of Nine Swords i psionikę, te podręczniki wprowadzają mnóstwo zasad, które mogłyby być systemami same w sobie - nieogarniable, przynajmniej dla mnie

Cytat:
1) jest wykonywalna, tj. nie przeczy pozorom rzeczywistości w świecie gry - jeśli nie jest, po co rzucać,
2) jeśli jest wykonywalna, to czy istnieje ryzyko porażki z znaczącymi konsekwencjami dla fikcji - jeśli nie ma, po co rzucać,
3) jeśli jest wykonywalna i istnieje ryzyko porażki, to czy postać ma nieskończoną liczbę podejść - jeśli ma, to po co rzucać.
1) i 3) - Oczywiście.
2) - Ja równie często rzucam, co sam 'produkuję' wynik. Wszystko zależy od tego, na ile rzucanie kostką spowolniłoby grę, jeżeli mogę coś dopowiadać i w międzyczasie o coś rzucić, to tak zrobię
 
Ryder jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem