Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-07-2017, 12:29   #8
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Autumm Zobacz post
Chyba że są evil kapłanami
Niestety (albo i stety dla mnie, bo nikt nie będzie próbował stać się królem nieumarłych ) piąta edycja nie różnicuje zdolności kapłana w zależności od światopoglądu. Chyba że nowy splatbook coś zmieni w tym zakresie. Największy potencjał na władcę nieumarłych obecnie ma czarodziej - nekromanta.

Cytat:
Napisał Lord Melkor Zobacz post
Po pierwsze mogę polecić Clutterbane jako świetnego Mistrza Gry, wspaniale czuje klimat Dnd, zresztą gram z nim prawie od dwóch lat.. A teraz odrobinę pomarudzę...

Hm czyli zdecydowałeś się na nową kampanię? Bo właśnie prowadzisz jedną na identycznych zasadach Dnd5/ACKS, gdzie postacie po roku gry są na 7 poziomie i mamy chyba 2 miejsca wolne.... jest duży potencjał fabularny na dalszą grę. Nie wiem czy znajdziesz czas na dwie podobne kampanie.

Nie jestem przekonany do zaczynania od 1 poziomu gdyż:

1.Postacie na 1 poziomie łatwo bardzo zabić,
2. Większość klas ma wybór podklasy/specjalizacji na 3;
3. Awansowanie na wyzsze poziomy w grze na forum długo trwa.
1. Dzięki.

2. Obecna kampania będzie już wygaszana. Nie pojawi się żaden nowy wątek, itd. Dopniemy do obiecanej liczby dni (3-6 miesięcy na część kampanii) i kończę. Grało się fajnie, ale wolę coś innego.

3. Jak to mówił Gygax, it is a mistake to bow to the wishes of munchkins.

3a) Po pierwsze, jak ktoś się boi śmierci postaci, to powinien poczytać książkę, a nie grać w D&D. Postacie będą należeć do organizacji z Greyhawk i mieć patrona, który będzie im pomagał w pierwszych przygodach. Poza tym standardowo w przypadku śmierci nowa postać na mojej sesji nie będzie zaczynała od 0 XP.

3b) Po drugie, fajnie jest sobie pograć i oswoić się z postacią i stylem rozgrywki przed wybraniem podklasy czy specjalizacji - bo tego wyboru nie można już cofnąć, a gracz może mieć przed sesją inne wyobrażenie na temat tego, co się sprawdzi w grze.

3c) Po trzecie, szybkość awansu zależy od skłonności graczy do poszukiwania przygód. To, że na mojej sesji siedzicie w bezpiecznej wiosce od dobrego miesiąca i pleciecie jęzorami nie znaczy, że gracze wyłonieni do tej sesji będą zachowywać się tak samo. Może będą bardziej skłonni do grania w D&D.

3d) No i po czwarte, moduł jest dla postaci zaczynających na pierwszym poziomie.
 

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 02-07-2017 o 12:42.
Lord Cluttermonkey jest offline