Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-07-2017, 17:35   #3
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
To może ja spróbuję udzielić konkretnych odpowiedzi...

Cytat:
Co zrobić, żeby walka szła płynnie?
Nauczyć się dobrze zasad, trzymać się schematów i mieć dobrze uporządkowane informacje (karty postaci w jednym miejscu i wszystkie interesujące Ciebie informacje o mechanice i postaciach).

Cytat:
Jakich narzędzi używać przy mapkach i czy w ogóle ich używać?
Możesz używać arkuszy kalkulacyjnych. Możesz używać gotowych mapek i wrzucać je na Google Rysunki. Ewentualnie możesz skorzystać z Dungeon Paintera (lub z płatnej wersji na Steamie), a następnie wrzucać mapki na Google Rysunki lub nawet Roll20 (jest też kilka innych serwisów umożliwiających sharowanie mapek bitewnych, ale Google Rysunki są moim zdaniem najszybsze i najprostsze).

Tutaj na szybko zrobiona przeze mnie mapka w steamowym Dungeon Painter Studio.

Uważam, że mapki znacząco ułatwiają graczom orientację w terenie i pozwalają maksymalnie wykorzystać wartości bojowe ich postaci (nie trzeba pytać MG o to co kto może, bo wszystko jest wyłożone na papierze).

Cytat:
Lepiej stosować Google Documents czy pisać deklarację na forum?
To zależy od tego, czy chcesz sobie ponabijać posty, czy jednak wolałbyś mieć wszystko uporządkowane w jednym miejscu.

Cytat:
Trzymać się mechaniki czy improwizowac (albo może imprezowac :P )?
Zdecydowanie to ostatnie. Szkoda czasu na eRPeGi

Ja staram się trzymać mechaniki, bo dobrze się jej nauczyłem (a w przypadku 3.5 to nie lada wyzwanie), ale jednocześnie staram się nie być jej więźniem i jeśli mam okazję zrobić coś fajnego, a mechanika jest przeszkodą, to zwyczajnie ją olewam (chociaż zasady 3.5 są tak obszerne, że prawie wszystko przejdzie, jeśli się dobrze nad tym zastanowisz). Zawsze miałem pociąg do bardziej narracyjnego stylu gry, więc improwizowanie mi nie przeszkadza.
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019
Warlock jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem