Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-07-2017, 19:30   #2
Earendil
 
Earendil's Avatar
 
Reputacja: 1 Earendil to imię znane każdemuEarendil to imię znane każdemuEarendil to imię znane każdemuEarendil to imię znane każdemuEarendil to imię znane każdemuEarendil to imię znane każdemuEarendil to imię znane każdemuEarendil to imię znane każdemuEarendil to imię znane każdemuEarendil to imię znane każdemuEarendil to imię znane każdemu
Elfka potrząsnęła głową i otworzyła szeroko oczy. Jeszcze chwilę temu jak zaklęta stała i przyglądała się cudnym kwiatom, nastrojowemu niebu i zjawiskowej towarzyszce, jakby to był pejzaż namalowany przez natchnionego artystę, nie zastanawiając się nad niczym, po prostu wzruszając się w duchu nad jego pięknem. Gdy jednak kobieta w bieli przemówiła pełnym bólu głosem, elfka otrząsnęła się z tego transu i zadała sobie odruchowo pytanie: kim ona jest? Po chwili dołączyły do niego kolejne: gdzie jestem? co to za miejsce? skąd się tu wzięłam?, aż w końcu dotarła do najważniejszego pytania - "kim JA jestem?!"

Nie pamiętała tego, ani niczego innego i nagle ogarnął ją strach. Czar, jaki swym pięknem rzuciło na nią to miejsce prysnął, zagadkowe fioletowe kwiaty z obiektu kontemplacji stały się tylko elementem otoczenia, mało ważnego dla kobiety, która uświadomiła sobie, że nie wie nawet jak się nazywa. "Co mam robić?", pomyślała, czując jak wzbiera w niej panika. Ściskała mocno rękojeść swojego miecza, jakby to był talizman mający jej pomóc, jednak cóż ten kawałek stali miał poradzić na jej amnezję? Cichy, niesłyszalny dla ludzkiego ucha dźwięk kroków rudowłosej uświadomił elfce, że jest jednak ktoś, kto mógłby jej pomóc.

Rzuciła się do biegu, wyciągając wolną rękę w stronę odchodzącej piękności, która była jej jedyną nadzieją. "Mówiła, jakby wiedziała coś o mnie, muszę ją zatrzymać!", pomyślała elfka, zanurzając się w mgle.
 
__________________
"- Panie, jak odróżnić buntowników od naszych?
- Zabijcie wszystkich. Będzie zabawniej." - Taltuk

Ostatnio edytowane przez Earendil : 15-07-2017 o 19:38.
Earendil jest offline