Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-07-2017, 17:09   #10
Leminkainen
 
Leminkainen's Avatar
 
Reputacja: 1 Leminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputację
Cytat:
Zatem jeśli chcesz, aby postać mogła posiadać umiejętności, które mogłaby "liznąć gdzieś po drodze", to rozważ zmianę systemu.
Akurat Neuro ma to do siebie że tam opłaca się początkowa dywersyfikacja bo brak umiejętności to automatyczne utrudnienie w testach a do tego taniej za PD rozwijac umiejkę niż od zera wykupować. Więc tam jeśli w planach jest kampania to może to być dobry pomysł żeby mieć możliwość rozwoju w wielu kierunkach. Wyspecjalizowane postacie są raczej dobrą opcją do jednostrzałówek w których wiadomo na początku jaka będzie drużyna i nikt nie zadaje pytań jakim cudem twoja postać dotarła do tego momentu.

I podobnie płaskie postaci widziałem i w innych systemach więc nie wydaje mi się żeby był to problem systemu raczej użytkowników.

Cytat:
Ja też lubię bardziej wszechstronnych bohaterów, ale niestety nie każdy system to nagradza.
i nie każdy MG

jak dla mnie to bardziej wszechstronna postać jest bardziej wiarygodna - wędrowiec który z niejednego pieca chleb jadł z jednej a z drugiej postać która osiągnęła perfekcje w jednej dziedzinie nie mając pojecia o innych, co to było? Jakaś szkoła z internatem z którego nawet na wakacje nie wypiuszczali?
 
__________________
A Goddamn Rat Pack!
Leminkainen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem