Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-07-2017, 17:30   #13
Zell
Edgelord
 
Zell's Avatar
 
Reputacja: 1 Zell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputację
Cytat:
Poza tym wydaje mi się logicznym, że jeśli MG oczekuje 3 stronicowej historii postaci to jednolijkowymi odpisami się nie zadowoli.
Tu akurat nie byłabym taka pewna, bo niektórzy mogą uznać, że napiszą te trzy strony, a później nie muszą się już starać. Dalsze staranie się w sesji w całości ma spaść na MG, prawda? Takie spojrzenie też może się pojawiać.

Cytat:
Tylko... jaki jest sens startować w sesji jeśli "nic nie wiesz o systemie", nie czujesz tego itd. To trochę strzał w stopę. Może i się dostaniesz, ale jak sobie później poradzisz?
Nie poradzisz sobie, to jasne, jednak nie każdego to zniechęci. Część po prostu pójdzie na to, bo "i tak będzie zabawnie, przecież każde RPG jest takie same, a ja się dowiadywać sam nie mam zamiaru", jednocześnie broniąc się przed nauczeniem czegokolwiek albo wręcz uznając, iż to nie oni robią błąd przez niewiedzę.

To, co teraz napisała Mira i Leon popieram w zupełności. WSKAZANIE błędów, a nie myślenie za gracza! Kogo w końcu ma być to postać, kto ma grać? Czemu jako MG mam drżeć czy dana osoba w ogóle rozumie cokolwiek z settingu, gdzie zaznaczyłam potrzebę znajomości takowego? I tak dalej, masa poruszonych kwestii...

Jeżeli jednak będzie to takimi Leonowymi przykładami funkcjonowało, to nie mam sprzeciwów. Jednocześnie jak i Goo jestem zawsze chętna do pomocy, choć rzadko kiedy ktoś o nią prosi. Będą teraz warsztaty Changelinga i Wampira gdzie nie wymagam znajomości tych settingów czy samej mechaniki oWoDowej. Są jednak sesje, w których bym zakładała, że chętny albo zapyta o możliwość większej pomocy, albo już zna te kwestie.

Tak czy inaczej, jeżeli miałoby to się odbywać w przedstawionej teraz formie to byłabym chętna wspomóc projekt.
 
__________________
Writing is a socially acceptable form of schizophrenia.

Ostatnio edytowane przez Zell : 23-07-2017 o 17:32.
Zell jest offline