Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-07-2017, 00:01   #20
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Odpowiadając na pytanie z tematu:
To nie ma sensu.

Rekrutacje to konkurs kart postaci. Nie umiem pisać, nie dałem rady się dostać, cóż... może to nie dla mnie? A może trochę poczytam, doszkolę się. Następnym razem się uda. Albo może pogram na kompie, to nie wymaga kreatywnosci.

No i tu jest pies pogrzebany. Kreatywność i praca własna. Nie koleś patrzący przez ramię i mówiący: weź tu popraw, napisz dlaczego, opisz ojca, matkę, psa stryjecznej siostry....

Mechanika to inna bajka. Choć sądzę, że przy ciekawej historii MG chętnie podpowie jak przenieść wiele rzeczy do karty. Poza tym dość często pojawiają się warsztaty z różnych systemów. Można się w nich dowiedzieć dlaczego zabicie wilkołaka jedną kulą z pistoletu jest nieskończenie małoprawdopodobne.

A jeżeli już przeczytanie stu stron podręcznika kogoś przerasta to mamy cały szereg systemów autorskich, których mechanika jest wyjaśniana w poście rekrutacyjnym.

Jest jeszcze storytelling. Dlatego właśnie każdy coś dla siebie znajduje... a jeżeli nie znajduje i nie chce poświęcić czasu na własną pracę, to dlaczego ktokolwiek miałby go na siłę uszczęśliwiać?
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline