Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-08-2017, 21:20   #1
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Wady i Zalety - czym dla Was są? Jakie wybieracie najchętniej?

Moje pierwsze zetknięcie z oWoDem miało miejsce całkiem niedawno. Tworząc pierwszą postać miałem narzucone: "wybierz dokładnie jedną wadę i jedną zaletę". Bardzo ostrożnie podszedłem do tematu, nie chcąc "popsuć" mojego pierwszego wampira. Wybrałem Merita i Flawa za 1 punkt.

Jednak później rozkręcałem się coraz bardziej.

System Wad i Zalet stał się dla mnie rdzeniem tworzenia postaci. Najpierw wybierałem coś z podręcznika, a później tworzyłem postać.

Wyczulone zmysły i nałóg tytoniowy złożył się na warszawskiego detektywa.

Lodowy dotyk i jedno oko były podstawą historii pewnego wampira-krzyżowca.

Dla mnie Wady i Zalety są przede wszystkim inspiracją.

Czy jakieś są wykluczające i uniemożliwiające grę? Nie. Choć spróbujcie sobie wyobrazić moją minę gdy dostałem zgłoszenia od dwóch graczy z wadą "ślepy" i jednego z wadą "niemowa".... Konia z rzędem temu, kto przeprowadzi tak epicką drużynę przez cała fabułę.

Inną skrajnością są powszechne wady. Zaczynamy sesję i nagle okazuje się, że 3/4 graczy ma Koszmary

A Merity? Wybieracie je dla smaku, czy z powodów mechanicznych? Jakie uważacie za najciekawsze? A jakie za przegięte? Czy czegoś nie dopuszczacie w swoich sesjach?
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem