Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-08-2017, 08:35   #61
Zell
Edgelord
 
Zell's Avatar
 
Reputacja: 1 Zell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputację
Cytat:
Tu jednak co jakiś czas wparowuje ktoś wskazujący że wilkołak jest silniejszy od wampira. Pięć stron tematu, nawrot w tę stronę był już chyba 3 razy.
To wiele pokazuje.
Bo to takie typowe. Ludzie kochają myśleć statami. Są przekonani o sile mechaniki nad zwykłym myśleniem, kombinowaniem przez postać. Nie wysilają się, gdy wiedzą, że władowali stuff tu czy tam, że wzięli odpowiednie do sytuacji kropy. To przecież da im wygraną, czyż nie?

Nie. Na pewno nie u mnie. Masz wypasioną mechanicznie postać = masz przewagę, ale jeżeli ktoś myśli jako gracz to wymyśli możliwie coś, co zniweluje przewagę osoby bazującej na kropach. Ludzie o tym zapominają, a później płacz. Zapominają też o tym, że nie znają mechaniki drugiego, a często oleją nawet proste założenia świata. Są przecież potężni. Tzimisce w Zulo nie pokona nigdy wilka przecież, niech wieje każdy wampir z podkulonym ogonem. To logiczne.

Mix systemów. Są dla mnie pewne elementy settingu jakich nie chcę zmieniać, jak wilkołak vs wampir. Jeżeli MG bez zaznaczenia w rekrutacji to zmieni... to będzie niesmak.
Uważam, iż kooperacja może być możliwa w konkretnych sytuacjach. Jakiś szalonych relacjach lub powodach przetrwania, i tak dalej.

Wybaczcie, że odnoszę się tylko do tego, ale gorąc nie sprzyja moim kabelkom w głowie, więc słabo mi idzie, zaś jeżeli nie odpowiem Leonowi teraz, to później mogę zapomnieć.
 
__________________
Writing is a socially acceptable form of schizophrenia.
Zell jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem