Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-06-2007, 10:44   #5
cahn
 
cahn's Avatar
 
Reputacja: 1 cahn jest na bardzo dobrej drodzecahn jest na bardzo dobrej drodzecahn jest na bardzo dobrej drodzecahn jest na bardzo dobrej drodzecahn jest na bardzo dobrej drodzecahn jest na bardzo dobrej drodzecahn jest na bardzo dobrej drodzecahn jest na bardzo dobrej drodzecahn jest na bardzo dobrej drodzecahn jest na bardzo dobrej drodze
Cytat:
Napisał pannamaslo Zobacz post
Jeśli chodzi o mnie to w CP mówię magii NIE! Nawet teraz, gdy "połączyłam" świat CP i Warhamera, to magia w świecie technologicznym po prostu nie działa. (...)
W CP, to co mi się najbardziej podoba, to realne odniesienia do naszego świata i historii, a wprowadzenie magii zabija cały ten urok. Przynajmniej dla mnie

z jednej strony realne odniesienie, a z drugiej łączysz warhamca z cp ?!
no to jak w końcu ? i dlaczego NIE niby ? że jest w tym coś złego ?

ja myślę, że magią zwiększasz tylko potencjał świata, w którym będą grać gracze. racja, nie jest to łatwe prowadzić z jednej strony dla magika, z drugiej dla netrunnera, ale nie niemożliwe. sam shadowrun ma mocny potencjał w tej kwestii, choć niewykorzystany, tak myślę i trochę przesadzony, przez co definitywnie w złym smaku.

za pomysł połączenia cp i młotka masz moje uznanie, ale nie kumam czemu cp ma wyłączać z zabawy magię ?

owszem mastah gibson tak kombinuje przy kreowaniu cyberpunka, by przetwarzać z naszego otoczenia wszystko w iluzję syntetyczności świata przedstawionego, przez co ma efekt jaki ma, choć sam nie ucieka od nadnaturalnych elementów.

ale czy magia jest w stanie jakkolwiek to zepsuć ?
myślę, że wręcz przeciwnie. syntetyk to wciąż syntetyk, a taki alef z 'mona lisy turbo' sam w sobie przecież jest jakby mistyczny, jakby magiczny artefakt, albo taki myk jak na tej zapomnianej stacji orbitalnej z neuromancera... polecam też zmitologizowaną 'zamieć' stephensona.

dlaczego ta magia, jeśli jest bez przesady, ma w czymkolwiek przeszkadzać ?
 
cahn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem