Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-08-2017, 16:41   #24
sunellica
tajniacki blep
 
sunellica's Avatar
 
Reputacja: 1 sunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputację
Wszystkiego najlepszego Turinku Tymbarku, oto post, slecjalnie dla ciebie… od żabki! Blep.



DONKASU czyli SZCZABOSZCZAK PO KOREAŃSKU

Po długim niepisaniu w owym wątku, powracam w glorii i chwale, by moi wierni poddani, mogli mnie wielbić i czcić i składać pokłony. Pomyślałam więc, że skoro mój pierwszy wpis w temacie, szczycił się dużą popularnością, przybędę w tej nowej odsłonie z przepisem, który niczym update starego systemu, wyniesie wasze kubki smakowe na wyżyny, albo stwierdzicie, że za ostre i wam nie smakuje.

Owa potrawa niewiele się różni w sposobie przygotowania co jej japoński odpowiednik. Toteż dla niewiedzących jak zrobić schaboszczaka po azjatycku, odsyłam do tego oto posta: klik. ([potrawy] Gotuj z żabą!)
A teraz zapraszam do poznania przepisu na sos, którym polewany jest kotlet.

#Funfakt!
DONKASU to po koreańsku schabowy o ekstra wielkości (king size)


Produkty na upgrade, czyli sos (dla 4 porcji):
125 ml bulionu z kurczaka
125 ml sosu worcestershire (opcjonalnie)
125 ml keczupu
3 łyżki stołowe masła
3 łyżki stołowe mąki (zwykłej pszennej)
2 łyżki stołowe tłustej śmietany (30%) lub mleka (opcjonalnie)
2 łyżki stołowe cukru
1/3 kubka drobno posiekanej białej cebuli (opcjonalnie)
szczypta soli i pieprzu

Przygotowanie:
W miseczce mieszamy bulion z sosem worcestershire, keczupem i śmietanką (lub mlekiem). Następnie na patelni z masłem podsmażamy cebulę około 3-5 minut lub do czasu kiedy będzie delikatna i miękka, wtedy dosypujemy do niej mąkę i robimy zasmażkę, aż ślicznie zbrązowieje i będzie gęsta, wtedy wlewamy wcześniej przygotowaną miksturkę. Przyprawiamy solą i pieprzem i mieszamy, aż sos lekko zgęstnieje. Gotowe!
Podajemy na ciepło.
Sos można przetrzymywać w lodówce do 7 dni.

Dajcie znać, czy wam smakowało, oraz czy jesteście ciekawi innych przepisów z Korei Południowej.

#Funfakt!
Koreańczycy wzięli swój przepis od Japończyków, którzy jak pamiętacie… wzorowali się na Europejczykach

Filmiki:
Seonkyoung Longest
Maangchi
 
__________________
"Sacre bleu, what is this?
How on earth, could I miss
Such a sweet, little succulent crab"
sunellica jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem