Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-08-2017, 00:45   #2
Micas
 
Micas's Avatar
 
Reputacja: 1 Micas ma wyłączoną reputację
Cytat:
Napisał Miris Dor Zobacz post
Dokonując skoku, przetłumaczyłem D&D 5ed. Możliwe, że nieudolnie, możliwe, że niektóre zasady źle zrozumiałem, iendak się udało. Nie bez problemów, które przedstawię poniżej:
- gdzie w tych cholernych klasach są ograniczenia charakteru? Za chiny nie mogę tego znaleźć. Czy ktoś mógłby wstanie wskazać w którym miejsu opisu są? Można je bezpiecznie pozmieniać?
- co się stało z prestiżówkami.
- saving throws. Chodziło znane z wcześniejszych edycji Rzuty Obronne?
- silniejsze rasy. Co z nimi w tej edycji?
- gdzie są zasady robienia BN? Czy właściwym jest danue im po prostu jakieś umiejętności z bonusem do maks.+3 i atrybuty do maks.15 (wymagania płyty, a tacy na pewno się zdarzą)?
- słyszałem, że łatwo robi się na tym sandboxa. Czy to nie rozwali Challenge Level z M.Manuala?
- na co uważać tworząc nową klasę? Czy w ogóle w tej edycji to ma sens?
- Rozmiary. Jakim cudem Medium zajmuje 5 na 5 stóp? Dlaczego broń ręczną ma zasięg aż 5 stóp?
Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
1. A są? W piątej edycji nie ma żadnych ograniczeń charakteru przy klasach.

2. Wyrzucono je. W zamian masz Archetypy, aczkolwiek jest to nieco inny koncept.

3. Tak.

4 i 5. No idea. Aczkolwiek nie mam dostępu do książek innych poza PH i MM. Może w DMG albo jakimś dokumencie zbiorczym są?

6. Dlaczego miałoby to zrobić? I dlaczego w ogóle patrzeć na Challenge Level? Pamiętam, jak moi gracze ubili Banshee będąc na poziomach <5 - ergo, cały ten Challenge Level to jakiś fikcyjny konstrukt.

7. IMHO na zachowanie balansu. Brakuje paru ciekawych klas z 4 edycji, można by je jakoś do piątki wcisnąć... ale to musi być zrobione z głową, żeby były z grubsza na tym samym power level co te z PH.

8. Pięć stóp to coś koło półtora metra. Biorąc pod uwagę że postacie w terenie zazwyczaj przyjmują jakąś pozycję, a nie stoją jak kołek, to półtora metra brzmi jako rozsądne uproszczenie. A już na pewno tyle by wyniósł wymach ręką dzierżącą miecz, topór etc. Wszak to nie kozik czy inny widelec.
 
__________________
Dorosłość to ściema dla dzieci.

Ostatnio edytowane przez Micas : 21-08-2017 o 00:48.
Micas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem