Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-08-2017, 21:37   #10
Leoncoeur
 
Leoncoeur's Avatar
 
Reputacja: 15436 Leoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputację
@Mirek

Po pierwsze ranga nie jest żadnym porównaniem do pokolenia. Pokolenie to potencjał bazowy wampira oznaczający ilość PK jakie może miec i ile może wydac na rundę. U wilkołaków ten potencjał jest stały niezaleznie od rangi: Crinos, regeneracja.
Od tego trzeba wyjść jako od totalnej bazy.

Wiadomo, że 13 pokolenie wampira ten potencjał ma taki, że ja np. własciwie nie uznaje w tym wampirów tylko takie mocne uberzombie. Z drugiej strony 5 pokoleniowiec względem bazowych w/w zdolności wilkołaków to przekoks z cechami mogacymi osiągac 9 dopałem krwi i 8PK do spend na rundę, oraz cysterną na 40PK.

Ja jestem zdania, że najlepszą bazą jest ustalić "mniej więcej", że pokolenie 8 jest ok. Wilkołak ma dopał cech o ile pamiętam 8 krop fizycznych w cri. Taka ósemka zrobi to samo w 3 rundy tracąc połowę krwi i mając jeszcze na inne rzeczy. Albo pokolenie 7, w 2 rundy osiąga fizyczny potencjał wilkołaka posiadając jeszcze 12 krwi.
To pewna podstawa balansu.

Po drugie, tak jak gadalismy na HO, odrzuciłbym po prostu opcję występowania w miastach (czyli na crossie z wampirami) wilkołaków o szale więcej niż 6, bo są kompletnie niegrywalne i nie mogły by funkcjonować wśród ludzi. To daje wilkołakowi 2 rundy na 4 akcje lania. Tyle samo wyciągnie dopalony wampir na celce 3. Potem łak nie ma szału, a wampir nie ma krwi by nią szastać. Oczywiście mogą się znaleźć wampy bez celki i mają w hand-to-hand przerąbane, ale mogą znaleźć się i takie co mają wyższą celkę i zapas krwi utrzymują by ja obsłużyć. Wtedy to wilk będzie miał cieplej.

Kolejnym punktem jeżeli chcesz te 2 rasy skalibrować, to danie wampirowi więcej freebie trochę. Wilkołak ma szał za darmo, wampir by to zrównoważyć celkę musi kupić. Ale nie żeby jakoś dużo więcej. 5-10fb np.

W końcu dary vs dyscypki. I tu nie ma szans jednoznacznie ocenić co i jak. Myślę, że wilkołacza ranga mogła by współgrać z backgroundem age wampira, który jest rzadko używany bo koksi bez sensu (za 3 kropy kupione po 1 za 1 freebie dostaje się... 75 freebie). Pewnie jakieś modyfikacje tu punktowo by sie przydały. W każdym razie corax ma racje w tym, że po to zrobiono motyw wilkołaka na mechu wampa, bo tych dwóch kwestii jak dary vs dyscypki porównać jakoś logicznie się nie da.

Kolejny problem to umbra. I tu już masakra, bo weź to zrównoważ...
Mój pomysł jest taki: brać jednak pod uwagę zapis "Curse" z W:tA 20th i robić ograniczenia na wpływy u smiertelnych. max w background w kontaktach czy sprzymierzeńcach to np 5-Szał/2 zaokraglane w dół. Nie będzie równowagi ale będzie jasno zaznaczone: wilki to świat duchów i wszelkie wynikające z tego granty. Wampiry to świat ludzi i ich wsparcie o wiele większe.

Pozostaje jeszcze kwestia wilkołaczej frenzy i tu pojawia sie problem w kwestii o której też już rozmawialiśmy. Można balansować sto lat, a starczy, że ghul z posrebrzaną ammo wkurzy wilkołaka i rozstrzela gdy ten do niego bezmyślnie biegnie z pazurami zamiast używac darów czy sam strzelać, czy czynic jakąś konstruktywną taktykę. No ale jak sie wywali zupełnie bezsensowne i agrywalne wilki z rage>6, to nie będzie już taki problem, bo szansa na 4 sukce w teście szału spada.

[edyta]
A tak BTW, to ja uważam, że te rasy sa już aktualnie dobrze zbalansowane. Pod warunkiem, że nie traktuje sie po macoszemu wilkołaczych wad związanych z "Curse" i "Frenzy". Przeciętny wampir ma przegwizdane w H-t-H, a do tego wilki moga polować z umbra. Z drugiej strony przeciętny wilkołak ma przekichane jeżeli idzie o wsparcie społeczeństwa śmiertelnych w porównaniu z wampirem, który walczyłby 'nie swoimi ręcami'.
Zupełnie inne taktyki nadrzędne i potencjały nieporównywalne względem siebie per se, ale i jedna i druga strona ma spokojnie szanse w starciu na swoich zasadach.
 
__________________
"Soft kitty, warm kitty, little ball of fur...
Happy kitty, creepy kitty, pur, pur, pur."

"za (...) działanie na szkodę forum, trzęsienie ziemi, gradobicie i koklusz!"

Ostatnio edytowane przez Leoncoeur : 21-08-2017 o 21:56.
Leoncoeur jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem