Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-08-2017, 21:26   #11
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Aktualnie największym problemem stał się dla mnie czas aktywności obu ras. Wampiry będą poszkodowane działając w dzień, przez co mogą stracić wiele fabuły.

Co do tej celerki va szału to wilkołak ma już bardzo dużo ograniczeń. To wprawdzie zależy od wersji, ale jak to zebrać do kupy to:

- nie może użyć więcej niż połowy maksymalnej puli Rage w turze,
- nie może wykonać więcej dodatkowych ataków niż ma zręczności
- nie może wykonać więcej dodatkowych ataków niż ma sprytu.
- nie może użyć Rage w tej samej turze, w której użył Gnozy lub wykonywał rzut na Gnozę (co uniemożliwia zagranie w stylu: "to ja wyskakuję z umbry i go siekę pięć razy w twarz")

To dość mocno determinuje rozdział punktów chcąc stworzyć wojownika. Przy czym jak zauważyłeś na Rage >6 postać staje się mało grywalna.

Pokolenie jest dobrym wyznacznikiem. Nie chciałbym, żeby wampiry miały dyscypliny 5+, a to można zablokować pokoleniem.

Myślałem też nad opcją: Wilkołak dostanie rank 3, czyli 11 giftów. W związku z tym Wampiry dostałyby 11 krop do rozdziału, ale do max 3 kropki.

Umbra... myślałem nad ograniczeniem akcji do miasta, a postaci do homidów.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem