Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-08-2017, 09:06   #15
corax
Krucza
 
corax's Avatar
 
Reputacja: 1 corax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputację
Leon odsyłam Cię do wersji angielskiej zatem ed. 3, by uniknąć przekłamań tłumaczeniowych. W wersji oryginalnej nie ma nic na temat "odpowiednio użyta".

Jest za to napisane w trybie przypuszczającym "effects of this power might include one or two points additions or substractions to difficulties of frenzy roll, Virtue rolls, rolls to resist Presence power etc".

Nie ma tutaj nic na temat tego, że młody czy też stosujący demencję 1 Malkav jest mistrzem psychologii, empatii i manipulacji tymi emocjami. Za to zostaje pole do interpretacji dla MG czy osoba pod wpływem demencji 1 będzie miała jakieś mody czy też nie.


Edyta:

Dodatkowo ja wcale nie oponuję przed użyciem empatii i odczytania spektrum uczuć celu jakie ma do dyspozycji rzucający demencję 1. Ja twierdzę, że nie ma możliwości i dowolności na podbicie jednej, konkretnej, wybranej przez siebie emocji.

Edyta 2:
W wersji angielskiej V: DA bo zdaje się do tej wersji się odnosisz jest napisane też nie o odpowiednim użyciu lecz odpowiednim czasie użycia - to są dwie różne sprawy:

'properly timed use of this discipline increased the target's difficulty to resist frenzy or Rotschreck by one succcess to a max. difficulty 10'

Nadal dostrzegam tutaj furtkę dla MG do podjęcia decyzji czy i w ogóle graczowi pod wpływem demencji należą się mody. To jednak nie zależy od postaci używającej dyscypliny.

Czyli np.: jeśli podczas imprezy u kniazia wszyscy się świetnie bawią, to postać ma spore szanse na podbicie rozweselenia u ofiary. Jeśli zaś ofiara jest na skraju łez, wampir może probówać albo wprawić ją w histerię albo wyciszyć.

Nadal jednak nie posiadając gwarancji na jeden konkretny skutek.
 

Ostatnio edytowane przez corax : 22-08-2017 o 09:21.
corax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem