Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-08-2017, 10:57   #21
Leoncoeur
 
Leoncoeur's Avatar
 
Reputacja: 1 Leoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputację
@corax
Sprawdziłem 6 podręczników (2 za uprzejmością screenów, kuje). Nigdzie nie ma sprecyzowane, ze po użyciu dyscypki odpala się losowa emocja.

Owszem jest za to, że nie może wybrać emocji.
Za to w Revised PL jest, że może.

IMHO to kwestia zrozumienia zapisu.
"May not choose" nie oznacza literalnie odpalenia losowości. to oznacza że wampir nie może wybrać z wolnej ręki jaką emocje podbije. Nie może tak po prostu wskazać typa i wybrać "to ja mu podbijam radość" bo (dalsza część zapisu z podręczników ENG) musi bazować na JUŻ OBECNYCH emocjach w ofierze.
Stąd imho to "may not choose" w odróżnieniu od np. Prezencji6, gdzie jest wolna amerykanka i emocje się niejako zsyła, a nie podbija.

W moim rozumieniu tego zapisu, "may not choose" nie odnosi się do możliwości wyboru którą emocję już obecną można celowo podbić, a do tego że nie można wybrac emocji ot tak. I tak samo chyba zrozumieli to tłumacze edycji Revised PL, którą screenowałem, jak również odnosili się "Odpowiednio uzyta" w Mrocznych Wiekach. To nie tłumaczyli laicy (oni wtedy "may not choose" literalnie przełożyliby "Kainita nie może"). Tuszę zatem, że twórcy polskiej edycji zrobili to świadomie.

Zgadzam się z tym, że angielski zapis można interpretowac tak jak to robisz Ty, co prowadzi do uznania losowości podbijanej emo.
zgadzam się, że jest to opcja jakaś i nie ma przeciwwskazań by tak grać (wskazywałem tylko pewną niegrywalność tej dyscypki dla Malkava co chce działac planowo).
Po prostu nigdzie (powtórzę) literalnie nie ma o losowości i bierzesz ją tak rozumiejąc zapis (jest to interpretacja), podczas gdy moja interpretacja ma poparcie w podręczniku PL, gdzie jest jasno sprecyzowana.

I np jak gracze i GM umówią się, że grają na PL Revised, to jak w pyszczek szczelił jest, że moga wybierać. Jak grają na 20th to może być tak iż umówią się iż dem1 będzie odpalała losowo, a moga się umówić, że grają wg rozumienia zapisu który wskazuję tu ja i wersja PL.

Co kto woli. Ale mocnym nadużyciem imho byłoby tu okreslanie możliwości wyboru emo już buzującej w celu jako błąd, czy coś niezgodnego z zasadami Czy jak to tam określić.



@Eleishar
No Dem5 jest gruba.
5 sukcesów i rok takiego chichotającego ślinienia XD
 
__________________
"Soft kitty, warm kitty, little ball of fur...
Happy kitty, creepy kitty, pur, pur, pur."

"za (...) działanie na szkodę forum, trzęsienie ziemi, gradobicie i koklusz!"

Ostatnio edytowane przez Leoncoeur : 22-08-2017 o 11:04.
Leoncoeur jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem