Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-08-2017, 15:05   #16
Googolplex
 
Googolplex's Avatar
 
Reputacja: 1 Googolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Mi Raaz Zobacz post
Czy macie jakiś pomysł na to, żeby wilk był syty i owca cała?
Nakarm wilka wieprzowiną.

A serio to, nawet nie próbuj wprowadzać tego tajemniczego balansu. Nie ma go nawet między wampirzymi klanami, wiec nikt nie powinien oczekiwać, że pojawi się pomiędzy wilkami i ssawkami. Jak Leon słusznie zauważył, wilki mają wrodzone zdolności w walce 1v1, wampiry mają wrodzone zdolności do tworzenia armii minionów gotowych oddać za nich życie(bloodbound).
To, że wampir nie ma 3-4 akcji na turę bez celki? Jeśli ma 10 minionów związanych krwią to ma praktycznie 11 akcji na turę. Wilkołak ma siłę 8-10? Zsumujmy siłę minionów wampira. Wilkołak może poruszać się w umbrze? Wampir może kontrolować policję, wojsko, dowolne inne służby... wtedy wilkołakowi zostaje już tyko umbra i to tylko bliska umbra.
A weź pod uwagę, że jeszcze nawet nie zaczęliśmy rozważać dyscyplin, to tylko podstawowe "wrodzone" zdolności wampira.

No i wielkim nieporozumieniem jest twierdzenie jakoby wampiry nie mogły wchodzić w interakcję z umbrą, mogą z niską umbrą, światem upiorów i demonów, a dzięki projekcji astralnej mogą wejść do wysokiej umbry.

Kolejne aspekty wampira. Animalizm mogący wyłączyć wilkołakowi szał, mamy wówczas pojedynek zwykłego człowieka z wampirem.
Jak zauważałem wielokrotnie, to nie przypadek, że Tzimisce wytrzebili łaki na swych ziemiach.
Z czysto destrukcyjnej potęgi znów zwróćmy się w stronę Tzimisce, koldunów dokładnie, popatrzmy na magię kolduniczną, dokładniej na Furię Kupały, toż to chędożone trzęsienie ziemi. Mówcie co chcecie ale nie ma wielu (jeśli w ogóle jakiś jest) wilkołaczych darów które byłyby w stanie zrównać metropolię z ziemią.

Owszem, przyłapany na osobności wampir ma nikłe szanse w starciu z wilkołakiem, ale gdy się przygotuje wówczas sytuacja ulega odwróceniu o 180 stopni.

PS Temat trochę mi przypomina dyskusję którą kiedyś czytałem: "Kto by wygrał w starciu Supermen vs Dr Strange"
 

Ostatnio edytowane przez Googolplex : 22-08-2017 o 15:08.
Googolplex jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem