Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-09-2017, 10:05   #6
xeper
 
xeper's Avatar
 
Reputacja: 1 xeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputację
Za największy plus 2 ed w stosunku do 1 ed można uznać poprawioną mechanikę, która utraciła naleciałości z bitewniaka i stała się rpgowa pełną gębą. Co do fabularnego osadzenia świata, to nie jest problem, bo świat to kwestia uznaniowa i nikt nie każe mg grać by-the-book. Ot, można sobie pykać na storyline dla 1 ed, no problem. System magii też fajny w 2 ed, ale... Brakuje mi alchemii, magii wojennej i elementalizmu. Ciężko to wszystko wpasować w system kolorów z dwójki. Ale i tak zostało to zrobione przez Alfreda Nuneza Jr. [link].

Ja moje rpgowe życie zaczynałem od WH 1ed i KC i wciąż mam gdzieś rozlatujący się podręcznik za 495000 zł i jakieś dodatki. Gram w 2ed bo jest bardziej przejrzysta i bardziej znana, a na forum prowadzę Wewnętrznego Wroga, ale na 2 ed.
 
xeper jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem