Wątek: Opiekuńczy MG
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-06-2007, 09:58   #8
Vienu Racadi
 
Reputacja: 1 Vienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłość
Wychodząc z najprostszego założenia: to MG decyduje, kto u niego będzie grał, więc jeśli gracze dają ciała, to ja pytam - nie "czyja to wina", lecz - kto ponosi odpowiedzialność? Oczywiście, że MG. Świat jest tak skonstruowany, że rozmaite osoby podejmujące decyzje biorą na siebie odpowiedzialność za związane z tymi decyzjami konsekwencje. Im większa waga podejmowanej decyzji, tym większa ciąży za nią odpowiedzialność.

Dobry MG nie tylko pławi się w sukcesach, ale też przyznaje się do porażek, bo jak powiedział Oskar Wilde, doświadczenie to nazwa, jaką nadaje się błędom. Nie dostrzegając ich lub też udając, że ich nie dostrzegamy, ponieważ tak jest nam wygodniej, na własne życzenie spowalniamy nasz rozwój - uważam, że to uniwersalna zasada spełniająca się w niemal każdej dziedzinie życia.

Jestem mistrzem gry i biorę odpowiedzialność za kształt każdej sesji, którą prowadzę - zarówno w rzeczywistości jak i na forach. Na forach - jeśli posty któregoś z graczy nie trzymają poziomu, próbuję się dowiedzieć, dlaczego tak jest. W rzeczywistości - robię z nim wywiad motywacji i odpowiednio modyfikuję swój styl prowadzenia lub scenariusz, aby gracz znalazł w nim coś dla siebie. Być może jego rola w grze nie motywuje go wystarczająco, a być może powód jest inny. Ale w każdym wypadku to ja przejawiam inicjatywę zmierzającą do skorygowania takiego stanu rzeczy, bo to jest moja sesja i moi gracze, z których każdy jest jedynym w swoim rodzaju człowiekiem, złożonym i pełnym unikalnych cech, i którego należy zrozumieć.

Wiem, że mistrzowanie może być ciężkim i pracochłonnym zajęciem, a jak pokazuje praktyka, często wciąż nie dość ciężkim i nie dość pracochłonnym. Dlatego, jako gracz lub bezstronny obserwator, naprawdę rzadko wieszam na MG psy, ale zawsze wiem, kto ponosi odpowiedzialność za to co się w sesji dzieje.
 
__________________
"Tym, co łączy nas na najbardziej podstawowym poziomie, jest to, że wszyscy jesteśmy mieszkańcami tej planety. Wszyscy oddychamy tym samym powietrzem. Wszyscy troszczymy się o przyszłość naszych dzieci. I wszyscy jesteśmy śmiertelni" - John F. Kennedy.

Ostatnio edytowane przez Vienu Racadi : 20-06-2007 o 13:24.
Vienu Racadi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem