Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-10-2017, 19:41   #24
Rewik
 
Reputacja: 1 Rewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputację


Na pewno są tu fani Jarosława Grzędowicza i jego cyklu książek o Vuko i ciekawym zestawieniu sci-fi z elementami fantasy, dlatego pokazuję jedną z gier ,którą mam w swojej kolekcji. Jest to pozycja dobra, a nawet bardzo dobra. Wymaga główkowania i praktycznie nie ma w niej losowości. Gra jest typowym "worker placement", ale stara się przy tym zachować klimacik książek i to raczej dobre starania. Mamy tu charakterystyczny element "im więcej czarujesz, tym szybciej świat zmierza do zagłady". Każda ze stron konfliktu ma zachowane swoje charakterystyczne cechy z książki. (Co trochę zaskakuje, nie gramy Vuko, a innymi naukowcami, których Vuko miał odnaleźć). Są inne elementy zaczerpnięte z gry, jak choćby same nazwy "złote gwichty", "czynnik m" itp.

Jest to gra trochę podobna do wspomnianego już Chaosu w Starym Świecie, tylko właśnie z mniejszą losowością. Chaos dla mnie jest lepszą grą ogólnie, jednak Pan Lodowego Ogrodu jest wg. mnie lepszy do gry na 2 i 3 osoby. Jak mam 4 i 5 osób to zaproponuję raczej Chaosa, zaś jeśli gram w skromniejszym gronie wybrałbym właśnie Pana Lodowego Ogrodu.

Liczba Graczy: 1-4

Polecam wszystkim co lubią pogłówkować przy grze.
 

Ostatnio edytowane przez Rewik : 03-10-2017 o 19:43.
Rewik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem