Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-10-2017, 22:16   #10
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Lord Melkor Zobacz post
Opis charakteru "True Neutral" jako strażnika równowagi to chyba już w 3 edycji został zarzucony?
Z racji tego, że zacząłem prowadzić sesję w Greyhawk, który jest w sumie znany z uporczywego flirtowania z ideą true stupid neutral (niektórzy nawet twierdzą, że to znak rozpoznawczy settingu) zrobiłem mały research i trzecia edycja, PF czy piąta zrezygnowały z tej koncepcji. Czwarta pewnie też. W piątej neutralny jest zgrabnie podsumowany jako:

Cytat:
Neutral (N) is the alignment of those who prefer to steer clear of moral questions and don't take sides, doing what seems best at the time. Lizardfolk, most druids, and many humans are neutral.
Wspomniany Mordenkainen w trzeciej edycji pozostał bez zmian jako relikt dawnych, Gygaxowych czasów. Sam nie przepadam za "strażnikami równowagi", więc ostatecznie kampanię osadziłem w momencie, kiedy organizacja najważniejszych z nich, Krąg Ośmiu, jest rozbita, zaraz po Wojnach o Greyhawk (jak wg podręcznika From the Ashes). Nota bene lekturę polecam, dobry kawał ciężkawego dark fantasy w odróżnieniu od wcześniejszych czy późniejszych publikacji do GH.

W sumie taki prawdziwy "strażnik równowagi" według niektórych definicji bardziej pasowałby na Chaotycznego Złego...
 

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 14-10-2017 o 22:24.
Lord Cluttermonkey jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem