Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-10-2017, 13:01   #27
Krakov
 
Krakov's Avatar
 
Reputacja: 1 Krakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputację
Wiedźmin: gra przygodowa - fajnie wykonana, to fakt. Ale strasznie mnie kłuje w oczy, że niby wędrujemy, rozwijamy umiejętności i walczymy z potworami, a tak naprawdę jest to gra o zbieraniu żetonów w trzech kolorach. Jakoś tak kłuje mnie to... No i kosztowała sporo w porównaniu z tym, co (mechanicznie) oferowała.

Choć nie sposób odmówić jej paru fajnych rzeczy. Np. tego, że granie poszczególnymi postaciami dość mocno się różni od siebie (przy czym z balansem tych postaci jest już tak sobie). Albo mechanika walki, w której osobno trzeba wyrzucić odpowiednie rzeczy na kościach by potwora pokonać i by się przed nim obronić. Może się więc zdarzyć, że bestię ubijemy, ale słabo nam pójdzie defensywa i odniesiemy jakiś uszczerbek na zdrowiu...

Ostatecznie zamiast się zdecydować na planszówkę kupiliśmy ze znajomymi wersję cyfrową i graliśmy przez sieć. Owszem, trochę się to kłóci z ideą towarzyskiego spotykania się nad planszówką, ale kosztowało nas wtedy chyba 20 pln za osobę. No i odpada "przyjemność" rozkładania, tasowania, składania kart i komponentów, których jest tutaj sporo

Ale faktycznie, nie myślałem o tym tytule jako o takim, który może wciągać nowe osoby do świata gier "bez prądu". Może to i być
 
__________________
Gdzieś tam, za rzeką, jest łatwiej niż tu. Lecz wolę ten kamień, bo mój.
Ćwierćkrwi Szatan na forumowej emeryturze.
Krakov jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem