Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-11-2017, 19:55   #6
RyldArgith
 
RyldArgith's Avatar
 
Reputacja: 1 RyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwu
W końcu, po całym dniu pracującym, mogłem coś więcej przeczytać w podręczniku. Po lekturze pojawiły się następujące typy postaci do rozpatrzenia.

Barbarzyńca, amazonka i hebanowa sawanna. Złodziej i czarownik odpadają. Czarownik bo to zła postać z reguły, a na złodzieja przyjdzie mam nadzieję pora. Teraz chcę się zapoznać z systemem, więc coś prostego.
Szukałem jakiś krain dla barba, ale ze zdziwieniem odkryłem (może się mylę), że krain typowo barbarzyńskich, jak cymeria u conana, jest niewiele. raptem wpisuje się w ten typ Nordheim z wariacją na temat wikingów(Nordami). Dalej już cywilizowany świat. Imperium, Tricarnia, nawet rubieże jako tako cywilizowane. Na północy więc nordowie i koczowniczy Valkowie. Na południu mamy Sawanne. Czyli takiej Cymerii w BiB nie widzę. Stąd nie wiem czy nie lepiej połączyć Barba z sawanną. wszak tam to takie państwo oparte na plemionach, ziemi, nomadach. Wydaje mi się że pasowałaby tam postać barba.
amazonka, bliżej cywilizacji. byłaby taką wojowniczką, niż barbarzynką.
 
RyldArgith jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem