Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-11-2017, 18:42   #1
Selyuna
 
Selyuna's Avatar
 
Reputacja: 1 Selyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputację
Stary Mag wg. gotowego scenariusza

Tak się zastanawiam czy byłoby zapotrzebowanie na Maga: Wstąpienie?
Wiem że kiedyś to forum mocno stało sesjami akurat w tym systemie.

Jest pewien gotowy scenariusz, który prowadziłam lata temu i mam przećwiczony, teraz zresztą pewnie poszedł by mi o wiele lepiej. Jednym słowem, sesja która prawie sama by się zagrała. Chociaż pewnie wszystkie odpisy tworzyłabym na nowo, oraz dostosowała szczegóły pod postaci graczy - lubię takie drobne zahaczki.

Scenariusz zakłada to że postacie graczy się nie znają, pochodzą wręcz z różnych miejsc i być może Tradycji, ale moglibyśmy grać z założeniem że uda się z nich skleić kabałę, z perspektywą późniejszej kontynuacji tego jednostrzału.
Aha, scenariusz zakłada współpracę między postaciami, wymianę informacji, kombinowanie, grę drużynową, i z tego powodu sukces bardzo zależy od graczy. Mogą wręcz być takie momenty które będą do rozegrania w ogóle bez udziału MG.

Najprawdopodobniej też jeden z enpeców będzie odgrywany nie przeze mnie a przez kogoś komu powierzę tę rolę - ochotnik się już zgodził (nie jest to osoba z tego forum).

Co więcej? To naprawdę bardzo wstępne rozeznanie. Powiem może tyle że lubię prowadzić starego Maga w okolicach w których został on napisany (czyli lata 90-te), jednak u mnie epoka nie ma aż tak wielkiego znaczenia. Nie prowadzę też postaciom złym (bo to Mag), chorym psychicznie (bo to Mag) i pokręconym moralnie (bo to Mag) - wszystkie one to kandydaci na ścieżkę Zstąpienia i autostradę do Upadku. Ale tak poza tym to jestem otwarta na różne negocjacje.

Tutaj dopiszę jak coś jeszcze wpadnie mi do głowy. Tak jak mówiłam, to bardzo wstępne rozeznanie.

ps1. Obecnie prowadzę na wersji mechaniki z edycji rocznicowej, tj Mage: The Ascension 20th Anniversary Edition
Wymagam chociażby podstawowej znajomości podręcznika, ale rzeczy związane z rozumieniem pewnych bardziej zawiłych kwestii (a takowych jest tu sporo) rzecz jasna tłumaczę.
Jest to moja interpretacja ale jest ona obowiązująca.

Jak czegoś nie wiem to się zastanowię, może dam przekonać do cudzej wizji. Nie lubię tylko presji związanej z tym że ktoś coś widzi po swojemu i chce żeby było tak jak to widzi. Ten system jest niedoskonały i potrzebuje jednej spójnej wizji która go utrzyma w ryzach. Nie mówię że moja jest najlepsza ale w mojej sesji to ona będzie rządzić z powodów dość oczywistych.
 
__________________
~~cial agus neart~~

Ostatnio edytowane przez Selyuna : 07-11-2017 o 18:52.
Selyuna jest offline