Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-11-2017, 10:08   #4
Selyuna
 
Selyuna's Avatar
 
Reputacja: 1 Selyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputację
Odpowiedź na pytanie z priva.
Przez podstawową znajomość podręcznika rozumiem przeczytanie go, chociażby polskiego wydania (chociaż nie polecam jeśli ktoś zna angielski, tłumaczenie jest straszne). Wystarczy przeczytać raz-dwa te najważniejsze sekcje, które powiedzą co to za świat i jakimi postaciami w nim gramy.
Wolę graczy którzy tylko nieco liznęli, ale nie czytali bezmyślnie, niż takich którym się już jakieś dziwne przekonania (typu - mojego awatara widzą inni magowie) ugruntowały. Postać gracza w założeniu jest samodzielna i wie to wszystko, czego gracz może nie wiedzieć lub zapomnieć, ja jestem od uzupełniania takiej wiedzy u gracza.

Przez postacie chore psychicznie rozumiem natomiast chore w klinicznym znaczeniu, poważne zaburzenia. U maga szaleństwo prowadzi do zostania Maruderem, czyli antagonistą, czyli postacią niegrywalną. Nie chcę nikomu w trakcie gry zabierać kucyka.
Rzecz jasna określenie granic normalności w przypadku gości którzy potrafią manipulować Rzeczywistością samą siłą swej woli łatwe nie jest, natomiast gramy Tymi Dobrymi, którzy rzecz jasna mogą mieć swoje wady i odchyły.
 
__________________
~~cial agus neart~~

Ostatnio edytowane przez Selyuna : 08-11-2017 o 10:30.
Selyuna jest offline