Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-11-2017, 15:52   #5
Someirhle
 
Someirhle's Avatar
 
Reputacja: 1 Someirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputację
Odgrywać te profesje, zamiast latać za orkami - czuć, jakbyś się z warhammeru urwał jak ze smyczy No ale żarty na bok...

Osobiście nie jestem zainteresowany graniem w autorkę tworzoną w locie, szkoda czasu wyważać otwarte drzwi. Na pewno jest do tego jakiś system, jeśli się rozejrzysz. Z mojej strony dwie rady:
- dodaj do sondy otwartą ankietę wielokrotnego wyboru i zobacz, czy byliby gracze zainteresowani pokrewnymi profesjami. Cztery solówki w tym samym wątku to słaby pomysł, ale bardzo możliwe że zebrałbyś grupę graczy którzy chcieliby utworzyć gang, albo kupić statek, albo prowadzić karawanę, żeby wymienić co bardziej popularne opcje;
- stwórz sesję osadzoną w jednym miasteczku, w którym mieszkają wszyscy twoi profesjonaliści, w ten sposób będą się znać i łatwiej będzie o interakcję.

P.S. Zjadło mi to dwajścia minut życia, ale znalazłem taki jeden system co to już zapomniałem, że go znałem, który świetnie nadaje się do opcji z tworzeniem miasteczka: Cairn RPG - Nocturnal Media | DriveThruRPG.com
Pamiętam, że jak graliśmy, stworzyliśmy sobie zajefajny świat (bo gracze mogą tworzyć wraz z mistrzem, jeśli nie chcesz grać w tytułowym Cairn, jeśli dobrze pamiętam), gdzie mieliśmy wioskę umieszczoną niedaleko wydrążonej góry-kopalni, która potem była zalana i wykorzystywana jako elektrownia szczytowo-pompowa, a po zniknięciu ludzi, zniszczona, została siedliskiem smoka a jednocześnie miejscem wydobycia starożytnych metali i artefaktów, gdzie miejscowi robili deal ze smokiem żeby ich nie zżerał i przetapiał im starożytny złom... I jeszcze kupa szczegółów do tego :P
Tak, gra sie zwierzętami, nie, system nie jest dla dzieci (chociaż może być), tak samo jak choćby Pugmire - trzeba odrobiny dojrzałości żeby zrozumieć.
 
__________________
Cogito ergo argh...!

Ostatnio edytowane przez Someirhle : 24-11-2017 o 16:46.
Someirhle jest offline