Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-11-2017, 12:46   #653
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
no dobr. Dzień dobr.

EDIT:
W związku z coraz częściej pojawiającymi się zapytaniami o finanse postanowiłem to usystematyzować.

Na terenie na którym gracie operuje się srebrnymi Denarami. Napływają one głównie z Niemiec, jednak występują w wielu wersjach. Ot każdy wyżyna sobie na nich różne godła, herby i inne bzdety. Denar występuje w dwóch nominałach.
1 Denar
Pół Denara.

Lokalnie nadal wiele rzeczy można załatwić wymieniając się towarami. Poza tym lokalnie można całkiem sprawnie operować miedziakami. W teorii są one wielkości Denarów tylko z innego stopu. Ale, że produkuje się je raczej lokalnie, to może się okazać, że w niektórych miejscach nie przyjmą od Was płatności.

I tak 10 miedziaków = Pół denara.

Teraz pomocnicza tabela ekwipunku zaczerpnięta z podręcznika Wampira: Mrocznych Wieków pomoże nam jako tako zorientować się w wydatkach.

Tabela pomocnicza

Mniej więcej widzicie na co Was stać przy określonej ilości kropek w mieniu. Jak będziemy sobie to tłumaczyć?

Materiały które wymagają okreslonej liczby kropek w mieniu będą kosztować odpowiednio:

Cytat:
1 kropa = od 5 miedziaków do pół Denara
2 kropy = 1 denar
3 kropy = około 5-10 denarów
4 kropy = między 20-50 dnarów.
5 krop = 100 i więcej denarów
Wszystkie ceny są orientacyjne.

Franka za 1 denara może dostać 3-4 daniową ucztę i gąsiorek wina do tego.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.

Ostatnio edytowane przez Mi Raaz : 27-11-2017 o 12:12.
Mi Raaz jest offline